Lista ocen Hyundai Terracan (39) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pakuś
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Doskonale jak na terenowy pojazd, zresztą nie jedna osobówka jest głośniejsza...... W trasie silnika nie słychać praktycznie wcale. Przyspieszenie, cóż idzie jak rasowa benzyna a nie jak 150konny diesel, z prędkości 80-90km/h wgniata w fotel i do 150km/h wskazówka idzie całkiem żwawo w górę, po przekroczeniu 150km/h automat wrzuca ower drive i auto dalej mknie bez większych problemów do wskazań budzika na poziomie 180km/h.... Do silnika nie...
~Czarek Radom
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Największa zaleta i wada tego auta - silnik. jak wszystko w nim działa to idzie bardzo dobrze, nie czuć, że napędza niemal 3 tony (z załadunkiem). Jest elastyczny i pali ok 11L/100km co uważam za wynik dobry. Są jednak momenty kiedy coś się psuje i wówczas otwiera się puszka pandory! Silnik jest niestety strasznie skrzywdzony układem paliwowym! Trzeba non stop uważać gdzie się tankuje, a i tak nie ma gwarancji, że pompa CR zaraz nie zdechnie....
~Karol Lublin
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Jest to konstrukcja dobrze dobrana do tego modelu jednak wszystkie zalety przyćmiewa jej awaryjność. Pompa wtryskowa ściera się w oczach! Tankuję wszystkie samochody w firmie na dużych, uznanych stacjach paliw ale w tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia bo pompa i tak ma symboliczną żywotność. Przez okres trzech miesięcy padła 2x (kupiona była nowa na wymianę). Proszę nie myśleć, że jak pada pompa wystarczy ją wymienić. Tak łatwo nie ma!...
~Tomek
Terenowy 2.9 CRDi 163KM 120kW
Auto naprawdę dobre,wzorowane na toyocie land cruser [poza napędem], ja mam wersję z dopędzaniem automatycznym kół przednich. Silnik pracuje bardzo kulturalnie, równo i ma dużą siłę ciągu, mimo masy auta.Trzeba dodać że jest nieżle wyciszony. Jeżdziłem pajero z 2004 r. i lepiej jeżdziło mi się Terracanem. Za te pieniądze nie kupi się lepszego samochodu na ramie i z reduktorem oraz tej wielkości.
~mboroch
Terenowy 2.9 CRDi 163KM 120kW
kultura pracy silnika bez zastrzeżen zaraz po zakupie musialem wymienic czujnik szyny bo nie reagowal na gaz zupelnie pojechalem do nieautoryzowanego serwisu terracana do Bydgoszczy zalatwili bez problemu podaje namiary 052 322 52 86 698150101 polecam myslaem ze sciema ale naprawde maja o terracanie wiedze polecam silnik po lifcie 163km
~Marcin
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Nie sprawia żadnych problemów, bardzo ładnie "ciągnie" przy prędkościach przelotowych, momentami aż się prosi żeby go pogonić na prostej. Wystarczy regularnie wymieniać olej na jakiś z wyższej półki oraz kupić porządny akumulator a będzie odpalał nawet przy srogich mrozach bez problemów.
~rostbef
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Przygotuj na dzień dobry ok 10tys na remont silnika jeżeli chcesz mieć spokojną głowę... przez jakiś czas (raczej krótki). Pompa CR i wtryski w tym modelu to jakiś żart, trwałość symboliczna, naprawa bardzo kosztowna. Na plus można zaliczyć dobry moment obrotowy rozwijany niemalże od biegu jałowego
~Kamil_słupsk
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Mój mechanik na słowo "Terracan" uśmiecha się przez łzy. Uśmiecha się bo wie, że zarobi i to solidnie, a łzy cisną mu się do oczu bo będzie znowu męczył się z tą bombą z opóźnionym zapłonem i pewnie za 2 dni przyjadę z reklamacją
~stefkac
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Ma różne opinie, ale na pewno trzeba dbac o paliwo, rozrząd. Ja zawsze tankuje dobre paliwo. Jako wada to dość głośna praca na wolnych obrotach. Odpala na dotyk. Nie kopci nie dymi. Od wymiany do Wymiany oleju 5W40 bez grama zużycia.
Dziennik kosztów dla Hyundai Terracan
10,8
~www.terracan.pl
Terenowy 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Silnik cięgnie bardzo ładnie. I mruczy w charakterystyczny sposób, który docenia właściciele aut o dużych pojemnościach. W trudnym terenie spokojnie można wrzucić jedynkę i bez dodawania gazu powoli wygrzebie się z każdej dziury