Ocena kierowcy - Hyundai Terracan

stefkac, 7 lat temu
Silnik 2.9 16V DSL 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Terracan 2.9 16V DSL 150KM 110kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Do wysoce pozytywnej oceny złożyły się następujące plusy: DOSKONAŁY stosunek ceny do jakości. To chyba powinno wystarczyć ale dodam: W 2015 roku za auto z rocznika 2004 zapłaciłem 24.000zł był on jednym z najdroższych w tej klasie ale stan techniczny i wizualny nie budził żadnych zastrzeżeń. Kupiłem tańszego Hyundaia Terracan bo wcześniej sprzedałem 2005 rok Discovery za 42t.zł. zostało mi 18.000zł. Dziś nie widzę żadnej różnicy. Jest nawet lepiej - DUŻO NIŻSZE KOSZTY EKSPLOATACJI. Marka Hyundai wysoce nie doceniana w Polsce. Dla kogo ten samochód: PRZYCZEPĘ 3Tony ciągnie jak po szynach, tym bardziej Automat daję radę. Lekki Ofrołd też jest nim możliwy, ma reduktor, posiada ramę, oczywiście mosty może słabsze niż w Nissanie Patrolu ale za to mocy pod dostatkiem. Komfort podróży porównywalny do Discovery. Ja robię trasę po 1500km bez zmęczenia. Auto nadaje się na WYPRAWÓWKĘ lub duże auto wakacyjne. U mnie w domu to trzeci samochód. Zrobiłem nim 25.000km przez rok i nigdy mnie nie zawiódł. Po roku jestem nadal zachwycony. Nie odnotowałem żadnych awarii i nadal chcę go mieć i nie myślę o sprzedaży. POLECAM zwłaszcza tym którzy mają odwagę aby jeździć marką mniej popularną. POLECAM tym którzy potrzebują DUŻEGO WYGODNEGO i DOBRZE WYPOSAŻONEGO 4x4. NIE polecam fanom VW bejcy czy innych gwiazd MB. Niech nadal przepłacają. Niech nadal utrzymują Mechaników. Niech im się wydaje że są lepsi bo mają droższą markę. A właścicieli Hyundaia Terracana Pozdrawiam bo widzę ich zawsze z szerokim uśmiechem:)
Ma różne opinie, ale na pewno trzeba dbac o paliwo, rozrząd. Ja zawsze tankuje dobre paliwo. Jako wada to dość głośna praca na wolnych obrotach. Odpala na dotyk. Nie kopci nie dymi. Od wymiany do Wymiany oleju 5W40 bez grama zużycia.
AUTOMAT - pracuje idealnie. O olej trzeba dbać. Działa cicho i bez szarpnięć. Powtórzę się po innych forumowiczach ale to wzór dla Merca czy innych topornych klocków
Jak na te gabaryty to stabilnie na zakrętach. Trwałe zawieszenie.
Wysoko, Duże szyby do okoła. wąskie słupki - pomimo gabarytów widoczność doskonała.
brakuje schowków, ale nie może być przecież doskonale.
Klimatronic 100%OK. Grzane fotele
Duże wygodne fotele, wygodne trzymanie. dużo miejsca na nogi. Tylne fotele trochę wysoko ale można się przyzwyczaić.
Podczas jazdy nie słychać tego dość głośnego silnika.
jak na 4x4 to stnadard. Zużycie 9L/trasa miasto 12L.
Nie miałem lepszego poczucia wydanych pieniędzy. Mam wszystko co potrzebuję za koszt o 30-40% mniejszy od konkurencji. Szukanie wad jest trochę jak szukanie dziury w całym. Auto nie ma korozji, ZERO ZERO ZERO rdzy, to rzadkość w autach z azji. Pełne wyposażenie zapweniające komfort, skóry, elektryka. AUTOMAT.
małe stuki w zawieszeniu, jak kupiłem wymieniłem rozrząd, hamulce nowe opony - razem 3000zł.
przez 25.000km przez rok nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 16V DSL 150KM 110kW [l/100km]

12,5