Lista ocen Hyundai Trajet (38) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stanley
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
To mój pierwszy koreańczyk. Wrażenia pozytywne, więc nie ostatni. Kupiłem 4 lata temu z przebiegiem 115 tys. km, ale na pewno miał grubo więcej, (czy ktoś widział nie kręcony licznik w sprowadzonym aucie?, chyba tylko przez pomyłkę...). Obecnie ponad 300 tys. km i tylko standardowe wymiany eksploatacyjne. Fakt, że obsesyjnie pilnuję oleju-do tej pory Mobil One syntetyk, filtrów i pasków, a zimą staram się nie wyłączać silnika póki nie złapie...
~Kankel
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Generalnie silnik daje radę, ale o jeździe dynamicznej - zwłaszcza w mieście - można zapomnieć. A dla tych , którzy chcą hak i przyczepę ciężką wozić - to będzie już prawdziwy muł - ale jedzie ;) Na autostradzie max 150 km/h, przy wyprzedzaniu - zawsze gaz do dechy Bezawaryjność i trwałość przy odpowiednim dbaniu jest bardzo dobra.
~wojslaw@poczta.onet.pl
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Silnik pracuje prawidłowo, o dziwo moc jest wystarczająca do płynnej jazdy, przyspieszenie na wyższych obrotach jest przyzwoite, aczkolwiek nie jest to rakieta :) Jedynym problemem przynajmniej w moim Trajecie jest rezonans w jaki wpada samochód przy obrotach ok.1800-1900 na każdym biegu, póki co nie do usunięcia, ale nie jest to aż tak uciążliwe.
~wojtek 64
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Silnikiem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, pomimo 190 tys. przebiegu nie zużywa oleju, nie dymi, daje sobie bez problemu radę z ciężkim przecież samochodem. W zimie ze sprawnym akumulatorem, przy -25 nie było żadnych problemów. Przy tej masie samochodu na trasie, czasami przydało by się o 20KM więcej, ale nie wybrzydzajmy.
~RobJack
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Silnik pracuje idealnie. Lekko wchodzi na obroty. Odpala za każdym razem. Miałem przypadek zaświecenia się kontrolki silnika, podczas przyspieszenia, auto zgasło (takie zabezpieczenie- na szczęście), diagnostyka od razu wykazała pasek rozrządu którego nie zmieniłem po zakupie.
~Praetho
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Bardzo cichy i elastyczny na 4biegu można śmigać już od 40km/h. Nie dławi się i nie dusi, przez pierwsze 3 sekundy ma jakby problem z rozpędem ale to auto waży prawie 2 tony wiec rozumiem to, ale później jak by się jakiś demon pod maska obudził, wbija w fotele... :)
~Keraj
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Bardzo miła i wysoka kultura pracy nawet przy dużych prędkościach. Zaraz po zakupie samochodu wymieniłem rozrząd wszystkie filtry, paski, oleje i płyny - dobra inwestycja przynosząca oszczędność w bierzącej eksploatacji.
~ANDRZEJ OPOLE
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Rezonans przy okoo 1500 - 1800 obr, poza tym trochę za słabo wyciszony.. Na zimno trochę nierówna praca (kilka sekund). Bez wyczynów, ale jak na masę samochodu niezła dynamika. Można profesjonalnie zwiększy moc do 140 KM,
~pio5521
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
dobra kultura pracy, dobra elastyczność , silnik w moim aucie ma około 110 tys. km w zimie przy 22 stopniowym mrozie silnik odpalał pomimo spalonych wszystkich czterech świec żarowych ogólnie jestem zadowolony po 1-rocznym użytkowaniu
Dziennik kosztów dla Hyundai Trajet
8,6
13,2
~el greco
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Póki nie było pod górkę z 6-cioma osobami na pokładzie, było ok. Ale nieraz miał problemy nawet mimo rozkręcenia go do 3 tysięcy obrotów na minutę, żeby podjechać pod niektóre wzniesienia trzeba było kręcić wyżej.