Lista ocen Hyundai Trajet (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RobJack
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
AUTOMATYCZNA skrzynia sprawuje się wręcz idealnie. Miałem obawy bo wcześniej jeździłem manualem, ale automat jest po prostu świetny.Biegi wchodzą bezstopniowo praktycznie nieodczuwalna zamian biegów dla pasażera kierowca wszystko delikatnie poczuje w końcu sam daje gaz :) Jedyny problem to nie wiem kiedy zmienić olej i na jaki. Spotkałem się z opiniami, że nie trzeba zmieniać. Instrukcja ang. mówi o ATF III zaś mehanicy polecają ATF II i już...
~wojslaw@poczta.onet.pl
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Po 15000 km użytkowania przeze mnie skrzynia biegów straciła synchronizację najpierw I, potem II biegu - naprawa bardzo kosztowna (ponad 4tys.zł), używana skrzynia do tego modelu kosztuje również ponad 4 tys.zł! Ponoć ta awaria zdarza się w tym modelu często, lepiej zwrócić na to uwagą przy zakupie.
~Praetho
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Trzeba się przyzwyczaić, bieg twardo wchodzi, później idzie lekko i na końcu twardo się wbija, nie wiem czy tak wszystkie mają , mój tak ma. Aha czasem mi trudno znaleźć luz, dlatego czasem zachrzęści. (mam taki knif, że zanim wrzucę luz, wrzucam 1 szy bieg i z pierwszego wbijam bez problemu na luz).
~Kankel
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
AUTOMAT - jak na automat to wszystko bez zarzutu - zwłaszcza w mieście jest super wygodnie, tylko 5-ka by się przydała na trasie ... Trzeba nauczyć się wyprzedzać z automatem - ale jak już poznasz to auto z tą skrzynią - to wiesz co możesz a czego nie - wtedy jest bez problemów.
~el.jot
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Zdecydowanie brakuje szóstki. Ten model ma jakąś wadę fabryczną, w okolicach 1500 obrotów cały samochód wpada w wibracje i tak jest na każdym biegu. prawdopodobnie jest to wina sprzęgła. spotkałem się z tym w 2 Trajetach i w Tusconie z silnikeim 2.0 CDRI
~tomek
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Wpada w dziwne wibracje odczuwalne na pedałach gazu i sprzęgła, nie wiem co jest przyczyną, po dodaniu gazu ustaje, pewnie sprzęgło pada, niedawno auto kupłem więc zobaczymy. Wielki plus to brak dwumasy
~Eniu 111
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Ogólnie jest w porządku nic się nie dzieje , nie lubi "brutalnej" zmiany biegów . Negatywne opinie o skrzyniach mogą świadczyć że autem jeżdził jakiś "szarpacz"
~bb.lesniak@poczta.fm (Bogdan Leśniak)
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Miałem problem ze zmianą biegów (była tylko "jedynka") - powód: zerwane linki (sorry za niefachowość w nazewnictwie) przy lewarku. Koszt naprawy 280 zł...i auto jeździ dalej...
~Adam
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Trzy gwiazdki za wymianę skrzyni biegów. Jest to jedyny minus koreańczyka. Brałem taką możliwość przy zakupie. koszt nowej z montażem 4000 zl.
~Stanley
Minivan 2.0 CRD i 112KM 82kW
Tu dochodzimy do jedynej jak dla mnie wady auta - BRAK 6 BIEGU. Do 120 km/godz jest OK. Więc kto jeździ przepisowo braku 6-tki nie poczuje.