Ocena kierowcy - Hyundai Trajet

el greco, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Hyundai Trajet 2.0 i 16V 136KM 100kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Wzięliśmy to autko ze znajomymi w wakacje z wypożyczalni by pozwiedzać Kretę \"od kuchni\". Po tak krótkim użytkowaniu ale za to dość intensywnym, zachęcił nas do siebie ilością miejsca, relatywnie wysokim komfortem, za to rozczarował słabym (jak na takie auto i 6 osób) silnikiem.
Póki nie było pod górkę z 6-cioma osobami na pokładzie, było ok. Ale nieraz miał problemy nawet mimo rozkręcenia go do 3 tysięcy obrotów na minutę, żeby podjechać pod niektóre wzniesienia trzeba było kręcić wyżej.
No właśnie - przeciętnie. Ani źle, ani rewelacyjnie. W porównaniu do oplowskich jest super, w porównaniu do tej w Civicu/Lancerze jest kiepska.
Czuć masę tego auta oraz to że jest raczej rodzinnym vanem niż asem krętych dróg. Za to jest komfortowy i gracko tłumi nierówności, chociaż nie jest to Citroen na pneumatycznym zawieszeniu. Dałbym 3, gdyby nie to że nie można tego auta traktować w takich samych kategoriach jak innych osobówek.
O dziwo - dobrze. Nie miałem większych problemów, mimo że użytkowałem auta 1 dzień. Wystarczy trochę wyobraźni przestrzennej i patrzenia na boki, w mniejszej Zafirze było gorzej.
Jest ok, chociaż przycisk do otwierania klapki wlewu benzyny spłatał mi figla - kto by pomyślał że może być z lewym podłokietniku w drzwiach:D
Klimatyzacja daje radę, ale trzeba trochę poczekać aż schłodzi całe powietrze w tym dużym aucie.
Rewelacje, jakby się wyjęło tylne fotele to można by było w nim robić kameralne imprezy!
O dziwo, głośny. A już zacząłem się zachwycać jego komfortem.
Jak na tak duże auto z dużym silnikiem, wcale nie palił hektolitrów paliwa których się po nim spodziewaliśmy.
Nie mam pojęcia, nie kupowałem.
Musi być ultra niezawodny albo właściciel wypożyczalni ma ich fabrykę - inaczej nie wyobrażam sobie żeby przeżył w wypożyczalni te 5 czy 6 lat, zakładając że wszyscy turyści oszczędzają go bardziej niż my-a my bynajmniej na niego nie chuchaliśmy wszak nie był nasz i miał ubezpieczenie + assitance:-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

7,6