Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

Marek, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 132KM 97kW
Rok produkcji 2017
Hyundai Tucson III SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Trudno mówić o zaskoczeniu, jeżeli od kilku miesięcy interesowałem się tym autem, dwa razy odbyłem jazdy próbne i przeczytałem chyba wszystko, co było dostępne.
Można mieć pewne zastrzeżenia do niektórych elementów, ale całość robi bardzo dobre wrażenie. Świetny wygląd, przestronne wnętrze, dobre, komfortowe zawieszenie, cisza w środku sprawiają, że do auta chce się wracać i nim jeździć. Ma w sobie to "coś", co sprawia, że kierowca bardzo dobrze się w nim czuje. Zanim kupiłem Tuscona odbyłem jazdę próbną także tak reklamowanym Seatem Ateca. Niby wszystko na miejscu, odpowiednia przestrzeń, dobre (lepsze) materiały, ale samochód nie wzbudza absolutnie żadnych emocji, po prostu zwykły środek do przemieszczania się. Z Hyundaiem jest zupełnie inaczej. To auto będzie cieszyć właściciela przez dłuższy czas i tak ma być, gdyż nie po to wydajemy około 100 tysięcy, aby nie mieć radości wynikającej z posiadania samochodu.
Silnik 1,6 132 KM nie jest zbyt żwawy, ale w zupełności wystarcza do spokojnej jazdy. Jeżeli ktoś chce szaleć na drodze, to za te pieniądze może już sobie wybrać coś innego, o wiele szybszego. Dla spokojnego kierowcy może być. Suwami zresztą raczej nikt nie będzie pędził po drodze, gdyż nie do takiej jazdy są przeznaczone, ale miło byłoby mieć pod maską więcej mocy. Niestety, do mocniejszego benzynowego , turbodoładowanego silnika 1,6 o mocy 150 KM trzeba dołożyć 19 tysięcy zł - moim zdaniem nie warto.
Jedynka czasem haczy, ale może to się ułoży po jakimś czasie.
Pewne prowadzenie, a jednocześnie duży komfort jazdy. Jak dla mnie - optymalne.
Wysoka pozycja za kierownicą sprawia, że widzimy wszystko. Przy parkowaniu niezastąpiona Kamera cofania.
Wszystko na swoim miejscu - nie trzeba się uczyć.
Grzeje szybko, a świetnym dodatkiem są podgrzewane fotele i kierownica.
Dużo miejsca z przodu i z tyłu.
Nie wiem, jak oni to zrobili, ale wyciszenie jest jednym z największych atutów tego auta. Na postoju silnika w ogóle nie słychać. Podczas jazdy do kabiny dobiega szum opon, ale nie jest to zbyt uciążliwe. Brawo!
Zużycie paliwa jest oczywiście większe od danych producenta, ale to już, niestety, norma. Tragedii nie ma - pali około 8 litrów. Koszty przeglądów podobne do innych marek - 1000 zł.
Hyundai nie jest już tani, ale otrzymujemy duże, wygodne auto, które daje radość kierowcy, a to jest bezcenne.
Za wcześnie, lecz pięcioletnia gwarancja daje spokój.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 132KM 97kW [l/100km]