Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV Facelifting

Lion, 4 lata temu
Silnik 1.6 T-GDi 177KM 130kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Hyundai Tucson III SUV Facelifting 1.6 T-GDi 177KM 130kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia, Ilość miejsca, jakość, silnik
Uważam ,że jest to jedna z najlepszych propozycji w tych pieniążkach. Posiadam wersje po FL N-Line pełne wyposażenie. Przed zakupem sprawdzałem inne auta Mazda CX5, Ford Kuga, Seat Ateca, Skoda Karoq. Hyundai daje najwięcej zaczynając od wyposażenia przez 5 letnią gwarancję bez limitu km po rewelacyjne prowadzenie. Szczerze jestem w wielkim szoku jeżeli chodzi o to auto. Do tego subiektywnie w wersji N-Line wygląda rewelacyjnie. Jadąc tym autem mam uśmiech na twarzy - szczerze nie spodziewałem się ,że Hyundai tak mnie pozytywnie zaskoczy praktycznie pod każdym względem.
Troszkę bałem się ,że będzie to za słaby silnik do tego auta ale muszę przyznać ,że jest nawet żwawy a lubie szybkie auta. Około 8.5s do 100 przy tym gabarycie zdecydowanie wystarczy. Niesamowita kultura pracy i fajna elastyczna jednostka. Spalanie 10-12l i to w sumie przez to nie daje 5 gwiazdek.
SZOK! Jeździłem kilkoma automatami w życiu w tym DSG. Skrzynia Hyundaia jak się już z nią "zgra" zmienia biegi niezauważalnie. Rewelacja.
Super komfort a zarazem jest na tyle "sztywno" ,że nie jest to typowa kanapa na kółkach. Idealny kompromis pomiędzy komfortem a całą resztą.
Wygląd dla mnie pierwsza liga. W wersji Nline , czarny grill, czarne felgi no i czarny kolor lakieru. Gdyby ściągnąć znaczek Hyundaia nie jedna marka premium nie powstydziła by się takiej bryły.
Duże szyby, lusterka + kamera cofania. Widać wszystko i wszędzie.
Jest dobrze, pewnie mogło by być lepiej. Z drugiej strony to w wiekszości kwestia przyzwyczajenia.
2+2 podróżuje bardzo komfortowo, pochylane oparcie tylnej kanapy to świetne rozwiązanie.
Tutaj kolejny szok, Tucson jest świetnie wyciszony. Podwyższa to zdecydowanie komfort podróżowania.
Na tą chwilę średnie spalanie kręci się w okolicach 10-12 litrów. Niby trochę jest ale to kawał auta, swoje waży, napęd na 4, automat i prawie 180km. Raz jadąc dłuższą chwilę 90-100km/h udało mi się zejść do 7.5l. Więc pewnie jak się chce można osiągnąć wyniki poniżej 10l.
No i tutaj Tucson moim zdaniem miażdży konkurencję. Samochód jest naprawdę dobrze wykończony. Serwisy nie są drogie i Hyundai ma "normalne" interwały wymiany filtrów/olejów czyli 15tys a nie jak to teraz jest w zwyczaju 25-30 tys.
Za wcześnie
Za wcześnie