Ocena kierowcy - Iveco Daily III

squash90, 7 lat temu
Silnik 2.8 TD 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Iveco Daily III 2.8 TD 110KM 81kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Auto jest ładowne i ma fajny fotel kierowcy. A cała reszta to totalna klapa.
Silnik : Nieszczelny silnik przepuszcza olej napędowy
Przeniesienie napędu : Wał napędowy wypada z mostu tylnego
Układ elektryczny : Ciągłe drobne usterki elektryki
Kupując to auto sugerowałem się wieloma opiniami, które były ze sobą sprzeczne. Jedni mówili, że jest to wół roboczy i można nim przewieźć nawet 5ton. Drudzy natomiast mówili, że Iveco to ciągłe usterki. Zaufałem tym drugim. I co? Zawiodłem się niesamowicie. Nie polecam nikomu i odradzam nawet największym wrogom.
Silnik przecieka w wielu miejscach. Olej trzeba dolewać co 1tys km. Dziwi mnie tylko fakt, że nikt tego nie porusza na tym forum, a jest to usterka która pojawia się w ponad połowie egzemplarzy. Pytałem się nie jednego mechanika i podobno iveco tak już ma. Można to uszczelnić koszt od 1 do 1,5 tys zł i po roku na nowo trzeba robić. Silnik też łapie wysokie obroty już przy 90km/h. Porażka.
Skrzynia biegów do bani. Biegi swobodniej chodzą w traktorze. W zimę tragedia przy nie rozgrzanej skrzyni. Trzeba użyć znacznej siły żeby wrzucić jedynkę lub dwójkę.
Auto prowadzi się dobrze. Dobry kąt skrętu. Zawieszenie fajnie chodzi. Ale roboty przy nim jest zawsze dużo.
Jest okej.
Fotel pneumatyczny to duża wygoda. Ale brak miejsca na kubek.
W zimę daje radę. Dość szybko się nagrzewa.
Kierowca powinien być zadowolony, natomiast jeszcze żaden pasażer mi nie powiedział, że czuł się komfortowo na swoim miejscu.
Auto chodzi głośno, no ale co się dziwić to dostawczak.
Średnio pali 12l na 100km. Co miesiąc idzie około 1tyś złotych na naprawy. Szczegóły opiszę niżej.
Tragedia. Auto kosztuje nie małe pieniądze, a koszty utrzymania przez ciągłe usterki są bardzo wysokie. Ciężko na nim zarobić na chleb.
Głównie elektryka. A to nie działa kierunek, a to długie światła. Co chwile coś pada.
1. Nieszczelny silnik 2. Wypadł wał napędowy z mostu. Koszt nowego mostu z robocizną to minimum 3,5tys zł. 3. Ciągle zapiekają się się łożyska koszt około 600zł z robocizną

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 110KM 81kW [l/100km]

13,0