Lista ocen Jaguar X-Type (37) - Ergonomia

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sienek86
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Kierownica regulowana w obu płaszczyznach. Fotel w pełnej elektrycznej regulacji. Przesuwany podłokietnik. Pod tym względem super. Brakuje mi schowków. Jest tylko jeden główny i głęboki w podłokietniku. Żadnych półeczek. Poza tym sterowanie urządzeniami pokładowymi bezproblemowe. Dotykowy ekran do obsługi klimatronika, audio, telefonu oraz nawigacji. Można nawet napisać sms.
~Andy
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Tutaj jest lepiej niż u Niemców, a na pewno w Toyocie. Wszystko jest czytelne i łatwe w obsłudze. Ciekawie rozwiązane przełączniki na kierownicy, obsługa telefonu, klimatyzacji, parktronika, .. właściwie wszystko można wymieniać. Mógłby być lepiej rozwiązany komputer pokładowy, ale to już się czepiam.
~Bartek Paruch.
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Smieszne sa te pokretla od wentylacji jak od pralki.Ale wiecie co? To nawet praktyczne.Kiedy mialem Passsata naciskalem przycisk i wtedy musialem odrywac zwrok od kierownicy by zobaczyc paski na cieklokrystalicznym wyswietlaczu. W Jagu poprostu krecisz kurkiem a pokretla wyczowa sie bez patrzenia.
~Wojciech
Sedan 2.1 i V6 24V 159KM 117kW
Nic dodać nic ująć. Przynajmniej w wersji, którą posiadam (bez navi) przyciski są duże, czytelne i we właściwym miejscu, tak jak i wyslwietlacze, które nie zmuszają kierowcy do mrużenia oczu żeby odczytać godzinę, nazwę stacji radiowej czy ustawionej temperatury.
~Paweł
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Mała ilość przycisków powiązanych z najistotniejszymi funkcjami, umieszczonych w zasięgu ręki kierowcy. Dotykowy ekran z intuicyjnie zaprojektowanym menu służy bardziej zaawansowanej konfiguracji. Dodatkowo przyciski na kierwonicy obsługujące system audio i tempomat.
~ogi_one
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Wszystko pod ręką, wentylacja intuicyjna - dobrze oznaczona, radio w kierownicy, komputer przy manetce wycieraczek, wygodny podłokietnik i podwójny schowek w podłokietniku. Dość dobrze wszystko rozmieszczone i wkomponowane w klasyczną deskę rozdzielczą.
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń, kwestia przyzwyczajenia się do przełączników jak w każdym aucie. Nie znalazłem żadnych wynalazków, które utrudniają mi życie w codziennej eksploatacji

Usterki Jaguar X-Type

Jaguar X-Type – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dariuszzzz
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Mało miejsca na tylnej kanapie gdy kierowca ma długie nogi... jednak ja kieruję więc problem tych co się dosiadają do auta - więc jak ktoś marudzi to Taxi lub autobus.