Lista ocen Jaguar X-Type (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dariuszzzz
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Bez gazu to fantazja. Z gazem to problemy. Jednak Ideologię trzeba włożyć pomiędzy książki i poskromić LPG. Trasa spokojna jazda ok 10,5L - Bydgoszcz - Berlin Trasa szybka do 160km/h - 13,5 Mieszany - ok 16l Miasto - do 20L Tak jak w BMW z silnikiem TDS wcześniej czy później nie zapala na zimnym bo siada pompa tak te silniki zawsze mają problemy z gazem. Są czujniki ciśnienia na listwie i żadne emulatory rady nie dadzą nawet te...
~Wojciech
Sedan 2.1 i V6 24V 159KM 117kW
Jednostka 2,1 V6 nie należy do oszczędnych - jak zwykle jest "coś za coś" - o ile podróż należy do przyjemnych, o tyle należy sie przyzwyczaić do wyniku ok. 11 l/100km przy jeździe mieszanej 50%/50% miasto/trasa. Niektóre części z racji pokrewieństwa z Fordem nie są drogie, ale trzeba uważać, ponieważ czasami płacimy za sam znaczek. Podstawowe materiały eksploatacyjne jak filtry czy płyny kosztują na podobnym poziomie jak w innych autach...
~Paweł
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Po trzylitrowym silniku nalezy się spodziewać sporego apetytu na paliwu i nie inaczej jest z tym zamontowanym w Jaguarze. Nie jest to w żaden sposób wadą, za moc trzeba po prostu płacić. Ceny oryginalnych części do samochodu kształtują się na średnim poziomie, jednak usługi w ASO uderzają silnie po kieszeni. Kompleksowy przegląd przy 192000 kilometrów, objemujący wymianę chyba wszystkich możliwych płynów, ustawianie zbieżności, etc. to 1800...
~Sienek86
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Zużycie paliwa w mieście od 16l/100km. W trasie od 13 do 16l na 100km. Ceny napraw wysokie. Bardzo ciężki dostęp do części. Brak wielu zamienników. Nie można go w żadnym wypadku porównywać do Mondeo. Z Fordem ma wspólne tylko 3 wahacze i łożyska kół. Cała reszta jest INNA! Ja osobiście części zamawiam z Anglii. W polskim ASO ceny są chore a oni sami też zamawiają z UK. To nie jest podróbka to prawdziwy Jaguar.
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Jedyny mankament, z którym się liczyłem od początku to spalanie. Kupując auto z tym silnikiem dokładnie tego się spodziewałem więc nie jestem rozczarowany. Reszta to same plusy. X type jest wyjątkowy, bo jako jedyny jest tani w utrzymaniu. Trzeba tylko dbać o regularny serwis (oleje, filtry itp). Mój egz jest w doskonałym stanie technicznym.
~jarkrzy1@wp.pl
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Zużycie paliwa uważam za bardzo niskie.Koszty przeglądów,nawet w ASO nie zabijają.Ceny części różnie,niektóre identyczne z fordowskimi,chyba tylko że maja logo jaguara kosztują dziwnie wysoko np odboje amortyzatorów z osłonami-fordowskie 80zł,a jaguar życzy sobie....550!!! są jednak problemy z dostaniem niektórych części-np elementy tylnego zawieszenia.
~Daniel
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Ceny oryginalne bardzo drogie, szczególnie blacharskie, lub np przedni grill (2800pln-nowy, 1800pln że szrotu). Ogólnie wszystkie plastiki i dodatki astronomiczne ceny... Reszta części ok, ok 20-30% droższa od innych aut. Wiele części na szczęście pasuje od mondeo

Usterki Jaguar X-Type

Jaguar X-Type – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~frog
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Przy dynamicznej jeździe 10l/100km to standard. Minimalne zuzycie mieszane udało mi sie uzyskac na poziomie 6.8 l/100 km (bardzo się starałem). Na letnich oponach (225R17) i 4 osobach na autostradzie przez całe Niemcy spaliłem nawet 12 l przy śr prędkości 185 km/h.