Lista ocen Jaguar X-Type Sedan (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Jednostrefowa klimatyzacja jest wydajna ale mogłaby być cichsza przy szybszych podmuchach powietrza. Opcjonalny szyberdach to przydatna rzecz, gdy się wsiądzie do nagrzanego na słońcu wozu -- pozwala na wręcz natychmiastowe pozbycie się gorącego powietrza. Zimą z kolei z pomocą przychodzą podgrzewane fotele oraz podgrzewana przednia szyba i lusterka.
~Adam
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Wentylacja bardzo dobra. Zimą szybko się nagrzewa. Latem pięknie chłodzi i o to chodzi. Samochód dodatkowo wyposażony jest w ogrzewaną przednią szybę - ten bajer przydaje się nawet latem gdy są wilgotne poranki i wieczory. Podgrzewane fotele to też fajny gadżet zwłaszcza zimą przy skórzanych obiciach.
~gajer@epf.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
strasznie parują szyby pomimo posiadania klimatyzacji i elektrycznego podgrzewania przedniej szyby. w dodatku po 50-ciu tysiącach km zepsuł się moduł sterowania nawiewem i straciłem możliwość nadmuchu na przednią szybę - koszt nowego modułu: 4 tys.pln.!!! (posiadam w pełni automatyczną klimę)
~Datos
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
tutaj mały minus za parowanie szyb. Nawet po wymianie filtra kabinowego problem utrzymuje się. Z włączoną klimą para znika po sekundzie. Klimatyzacja jednostrefowa, ale wydajna. Ogrzewanie także na przyzwoitym poziomie.
~ogi_one
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Tutaj wszystko ok. Automatyczna klimatyzacja pracuje bardzo dobrze - brakuje tylko drugiej strefy. Funkcja wentylacji zaparowanych szyb przydaje się w zimne poranki oraz gdy wieziemy nieco wstawionych pasażerów w zimę;).
~Sienek86
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Grzeje dobrze, chłodzi również. Grzane fotele działają bardzo dobrze. Szkoda, że klimatronik jest tylko jednostrefowy. Problemem są parujące szyby, ja mam ciągle klimę włączoną. Może filtr kabinowy już jest do wymiany.
~szarymietek
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Sprawna klima chłodzi bardzo dobrze, ogrzewanie także bez zastrzeżeń, szyby nie parują a dodatkowo odmrażana i podgrzewana szyba przednia przydaje się w sezonie jesienno-zimowym.
~Andy
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Klimatronika z Audi, chyba nic nie pobije, ale i tutaj nie mam się do czego przyczepić. A nawet nieraz mnie mile zaskakuje swoją automatyką i \"myśleniem za mnie\"
~Wojciech
Sedan 2.1 i V6 24V 159KM 117kW
System pracuje doskonale, funkcja odmrażania, nawet w dotkliwe mrozy wyręcza nas od skrobania szyb (również bez grzałki szyby czołowej)
Dziennik kosztów dla Jaguar X-Type Sedan
11,6
~NigdyWiecej
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Przeciętna. Czasem potrafi się zaciąć klapka zamkniętego obiegu powietrza, psują się kratki nawiewów, trzeba demontować i poprawiać.
Jaguar X-Type Sedan