Lista ocen Jaguar XF I (26) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Sportbrake 2.2 D 200KM 147kW
Moje auto wyposażone jest w 19 calowe felgi na oponach 245/40 a to w połączeniu z pneumatycznym zawieszeniem....WOW!!!. Auto prowadzi się genialnie, na długich trasach typu autostrady bądź drogi ekspresowe zachowuje się jak pociąg na torach za to na ciaśniejszych kretych drogach jak auto ze sportowym zawieszeniem. Z racji 19 calowych felg na wybojach czy dziurach trochę trzęsie, ale naprawdę tragedi nie ma.
~Marcin
Sedan Facelifting 3.0 D S 275KM 202kW
Odnoszę nieco do wersji sprzed liftu, gdzie zawieszenie było miękko skonfigurowane, co bardzo mi odpowiadało. Tutaj, być może ze względu na moc zawieszenie jest nieco sztywniejsze. Sprawia to ograniczenie komfortu przy pokonywaniu nierówności. Ogólnie nie jest to odczuwalne w jeździe na codzień, ale przy słabej jakości nawierzchni frajdy już nie ma.
~Piotr
Sedan 5.0 V8 R 510KM 375kW
Świetny układ jezdny sterowany elektronicznie, ale nie wymagający od kierowcy wnikania w ustawienia. Komputer doskonale reaguje na warunki jazdy. Układ zapewnia pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nawet awaryjne zjechanie z drogi przy bardzo dużej prędkości nie wytrąca samochodu z toru jazdy. Praktycznie bezobsługowa eksploatacja.
~Mirek
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
Słabo . Bardzo niestabilny na mokrej nawierzchni ( mimo nowych opon Pirelli P -0 ). Podmuch wiatru , porażka . Przy samochodzie o wadze 1820 kg i oponach 245/40/19 ?????? To porażka . Nie pomyślcie , że zawieszenie itp . 42 lata jestem mechanikiem .
~Mirek
~MM
Sedan 3.0D V6 210KM 154kW
Komfortowy, ładnie wybiera nierówności, taki dla limuzyny. W zakrętach i przy dynamicznej jeździe zbyt mocno się kołysze, nie daje poczucia pewności w łukach. Przy czym z mojej strony ocena 5 gwiazdek, ponieważ cenię sobie ten komfort.
~Adam
Sedan 3.0D V6 S 275KM 202kW
wspomnieć powinienem, że jak dla mnie jest to auto raczej na suche nawierzchnie i ciepłe miesiące roku :). Brakuje tutaj 4x4. Podczas deszczu trzeba zdjąć nogę z gazu, a przy aquaplanningu(czeskie autostrady...) wręcz wlec się za tirami.
~tanior@vp.pl
Sedan 3.0D V6 240KM 177kW
Wspomaganie elektryczne, przy powolnej jeździe tj. manewry na parkingu układ kierowniczy chodzi lekko, Bardzo dobra sztywność układu kierowniczego przy większych prędkościach. Samochód prowadzi się lekko nie czuć tych 1800kg
~MB
Sedan 2.7 BiTurbo D 207KM 152kW
Zawieszenie zestrojone dość sztywno ale jednocześnie doskonale tłumi drobne nierówności podłoża. Pozwala na szybszą jazdę po łukach. Wysoka masa samochodu jest praktycznie niezauważalna.
~Tomek
Sedan 4.2 V8 Kompresor 416KM 306kW
na równej jak stół drodze jedzie się świetnie, a na dziurawych drogach komfort średni i zaczynają się kłopoty z przyczepnością, choć felgi 20 cali na niskoprofilowych oponach też swoje robią