Lista ocen Jaguar XJ IV (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bernady_voytec@msn.com
Sedan 3.2 24V 200KM 147kW
Skrzynia automatyczna, czterobiegowa, jakby intuicyjnie wyczuwała w jakim nastroju jest kierowca. Przy łagodnym operowaniu gazem i przyspieszaniu, przełożenia skrzyni zmienają sie gładko, wrecz niewyczuwalnie. Jezeli jednak jadąc sobie monotonnie na trasie cos cię lekko zdenerwuje i trochę gwałtowniej dodasz gazu skrzynia automatycznie "schodzi" jeden lub dwa niżej i zaczynasz wyczuwać przyjemne wciskanie w fotel... Zupełnie inaczej jest...
~e_gregor
Sedan 4.0 226KM 166kW
Cztery biegi to jednak troszkę za mało, zwłaszcza jak ktoś chce jeździć z prędkościami większymi niż 160km/h. U mnie niestety trochę szarpie przy wrzucaniu trójki. Jedynka strasznie dłuuuga i w początkowej fazie startu ze świateł auto zbiera się jak ślimak zwiększając przyśpieszenie ze wzrostem obrotów.
~lucascharylo@o2.pl
Sedan 3.2 24V 200KM 147kW
4 biegowy automat. Należy wymieniać olej co jakiś czas, inaczej czuć zmiany biegów, Nie ma na co więcej narzekać, W zasadzie to prawie pół automat bo można manualnie zmieniać 2, 3 i 4. Do tego w zależności od tego jak sie operuje pedałem gazu pięknie redukuje kiedy trzeba :)
~Batman p.blaszkowski@orange.pl
Sedan 3.6 212KM 156kW
Skrzynia biegów jak na swoje lata to mistrzostwo. Przed jagiem mialem omege B w automacie to różnica jest jak jazda escortem a bmw 7. Zero szarpniec, plynna zmiana biegów, płynna redukcja biegów pzy kick down, naprawde kawał dobrej roboty.
~MW
Sedan 3.2 24V 200KM 147kW
J-Gate - bardzo dobry pomysł, łagodne przełączanie we własciwych momentach. Gdyby to było auto na codzień, to brakowałoby trybu zimowego i może wiekszej liczny przełożeń, ale w klasyku to pasuje.
~Jaguar_xj6
Sedan 3.2 24V 200KM 147kW
Automat pracuje bardzo gładko , nie czuć żadnej zmiany biegów , ani ich redkucji . Nie wyobrażam sobie jaguara w manualu .
~Bogdan S 602788186
Sedan 6.0 V12 311KM 229kW
Miałem już kilka samochodów amerykańskich z automatem , ale to co spotkałem w moim Daimlerze Double Six jest doskonałe.
~Tomasz z Mielca - witoldiii@tlen.pl
Sedan 3.2 24V 200KM 147kW
Jak narazie po przejechaniu około 2000 km, nie miałem żadnych problemów z użytkowaniem.
~roton
Sedan 4.0 226KM 166kW
Auto Centrum wymusza manualna, ale to automat. Ideał bezawaryjny.
~Hubert
Sedan 4.0 226KM 166kW
po tym przebiegu (230000) a tak w zasadzie kto wie jakim to pracuje wyśmienicie.