Lista ocen Jeep Cherokee II (86) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~norA
Terenowy 4.0 i 4WD 190KM 140kW
****rele - najczęściej wynikające z faktu po prostu zużycia się. Czasami coś może nie stykać, ale wszystko łatwo rozwiązać. W tylnych mostach mogą siadać łożyska - huczy wtedy przy danych prędkościach. W XJ-tach z pewnym czasem osiada tył = zużywają się tylne resory piórowe i jest to charakterystyczna przypadłość dla tej generacji i oznacza, że po prostu musimy je wymienić na nowe. Nie jest to trudne, ani skomplikowane, ale trochę może...
~vector7@o2.pl
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
...wyposażenie spartańskie, raczej wszystko działa, jeśli się popsuje, łatwo naprawić samemu, ze względu na prostotę, czasami toporność budowy... oczywiście trzeba posiadać trochę wiedzy i umiejętności ( przede wszystkim jak korzystać, aby nie popsuć...:) , korozja blach - niestety dramat, progów brak, w dziwnych miejscach spore wykwity... ale cóż, nie musi byc ładny, to auto terenowe, trochę blach recznie profilowanych, jakieś wstawki jesli...
~lukaszend
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
Raczej nie ma się co psuć. Po 25 latach wszystko działa bardzo dobrze, co świadczy o solidnym zaprojektowaniu podzespołów, prawdopodobnie z naddatkiem stąd też ich długowieczność. Przy użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem nie jesteśmy narażeni na jakieś awarie. Wystarczy przestrzegać harmonogramu obsługi i temat nie istnieje. Jeżeli nawet coś komuś by się przytrafiło to budowa auta jest na tyle prosta, że każdy amator mechaniki jest w stanie...
~kamil
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
jak w każdym starym aucie,drobiazgi się czasem psują, nic nie jest wieczne przecież, jak narazie od roku w samochodzie z drobiazgów spalił mi się bezpiecznik:) i pompa paliwa ale to z mojej winy-zapomniałem zatankować i się zatarła,więc tego chyba nie mogę zaliczyć. słyszałem też o przecinających się/łamiących się kablach od elektrycznych szyb przednich,ale nie mogę potwierdzić gdyż u mnie szyby działają a kable są całe.
~Biro
Terenowy 4.0 i 178KM 131kW
Jedynie szyby wolno się poruszają ale po rozebraniu boczków drzwi okazało się, że są jeszcze oryginalne, tak samo z silnikiem wycieraczek który zardzewiał i wymieniłem go na używkę razem z mechanizmem za 70zł. Jeden zawór lekko klekocze po dobrym rozgrzaniu ale to pewnie wina kilkunastoletniej jazdy na gazie, choć słyszałem, że większość 4.0 się to przydarza, wystarczy wymienić hydrauliczny popychacz.
~Mateusz
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
A to głośnik przestał działać, a to podsufitka się odkleja, wiązkę klapy trzeba było poprawić bo kable się poprzecierały, bębny a właściwie regulatory szczęk są trochę nieszczęśliwe, listwy na drzwiach się odklejają... Coś zawsze jest do roboty. Wszystko to zdecydowane pierdoły, których w zasadzie jedynym powodem jest wiek auta/lub i błędy poprzednich mechaników
~Teder
Terenowy 4.0 i 178KM 131kW
Często się psują drobiazgi ale zdaję sobie sprawę że to nie nówka i parę kilometrów na liczniku ma. Najważniejsze części pracują bezproblemowo a wszystko zależy od dbania i należytych przeglądów. Jak się coś zaniedba to zaraz przypomina o sobie i się mści. Blachy ocynkowane i nawet podrapane specjalnie nie rdzewieją, nasza zimowa sól im nie szkodzi.
~RAFLE99
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
To piekny ,ale nieco toporny ,kapryśny samochód. Denerwują , skrzypiace plastiki deski rozdzielczej, palące się żarówki ,do wymiany ,których trzeba rozbierać całą tablice zegarów a nie jest to takie proste jak w polonezie skręcone na 4 śruby. Inne bolaczki opisałem w innych opisach.
~mareczny11@interia.pl
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
psuje się z powodu nie zwracania uwagi na słowa mechanika.systematyczność obsługi,wymiana olejów i płynów z filtrami to w zasadzie wszystko.Tanie nowe części,można dostać wszystko za grosze,dobrze jest jak mechanik ma trochę doświadczenia z czteronapędowcami.
Dziennik kosztów dla Jeep Cherokee II
10,5
13,4
20,6
~Dawidowski Cozaczłek
Terenowy 4.0 i 178KM 131kW
tyna wycieraczka (chyba silnik) i przełacznik dmuchawy działa tylko na max poza tym wszystkie bajery działają a jest tego troche auto ma 15 lat brak dodatkowych usterek, o soorki bym skłamał czasem zacina się centralny zamek i trzeba powtórzyć czynność