Ocena kierowcy - Jeep Cherokee II

Dawidowski Cozaczłek, 18 lat temu
Silnik 4.0 i 178KM 131kW
Rok produkcji 1990
Jeep Cherokee II 4.0 i 178KM 131kW 1984-2001 - Oceń swoje auto
uwielbiam nim jeżdzić, tani w zakupie, jak się okazało i w eksploatacji też nie jest drogo, jeżdze nim po mieście (Wrocław) trasy i troche po dziurach wszędzie sie sprawuje znakomicie, jedyny problem to ludzie którzy nie wiedzą że te auto ma 15 lat i kosztuje ok 12 tyś czyli tyle co jakieś dresiarskie bmw albo wieśniacki golf i za każdym razem w myjni czy przy zmianie opon czy każdej innej robocie chcą mnie skasować o wiele więcej myśląc ze jak mnie stać na takie auto to mam kupe kasy jak na swoją cene wyglądają i są super :skóra klima elektryczne fotele szyby antena, automat , tempomat elektryczne lusterka ,centralny zamek i dobre radio lakier metalik , wtrysk paliwa, wspomaganie,poprostu miodzio.
jak juz wejdzie na obroty to daje obnia, bardzo dobra reakcja na pedał gazu , bardzo równo chodzi 6 garów robi swoje, nie bierze oleju , troche się tylko poci pod pokrywą zaworową, bardzo dobrze znosi gaz, bezwibracyjny, pow 2300 obrotów ładnie buczy,długowieczny wytrzymaly mocny nie wyżyłowany przyjemny
automat. super na początku sie tego bałem ze automat to dla bab i ze się psuje, nic podobnego działa super biegi zmienia płynnie chyba ze mu się wciśnie gaz do dechy to szarpnie jak zredukuje 2 w dól ale wtedy to juz jest odiazd, 4 przełożenia. w terenie super dozowalność mozna naprawde delikatnie ruszać
trzyma się drogi zawodowo naprawde szybko nim jeżdże po zakrętach nie przechyla się, trochę pływa trzeba się przyzwyczaić mój tato się przestraszył że mam luzy czy coś ale nia mam, a one tak mają trzeba kontrować, wspomaganie bardzo mocne jaby koła były w powietrzu, bardzo zwrotny, jeżdże stale na napędzie na 4 koła różnica w prowadzeniu jest bardzo duża na mokrym bruku barzdzo łatwo o niekontrolowanego bączka przy 4/4 nie ma tego zjawiska zimą jazda na 2 wd jest prawie niemożliwa auto cały czas jężdzi bokiem(moc też robi swoje) na 4 można zasuwać i wyciągać innych z rowów.
bardzo dobrze tylko przyciemniane tyne szyby troche ją ograniczają
super dla mnie bomba wszytko mi tu pasuje
zimą ciepło latem chłodzik mam klime bez niej przyklejam się do siedzenia (skóra)
z przodu wystarczająco mam 190cm,ale wyżsi mogą dotykać sufitu, skrzynia zajmuje dużo miejsca , wąskie tunele na nogi,z tyłu ok jest znacznie przyjemniej niż np w renault thalia, z zewnątzrz wydaje się więkrzy, troche wąskie tylne drzwi utrudniają wsiadanie i wysiadanie ale u mnie grubasów nie ma więc po problemie
do ok 120 jest cicho potem już kanty robią szuuuuuuuuuuuu a silnik buuuuuuuuuuuu super ale bez tragedii przy 160 można rozmawiać ,słyszę żonę jak mówi ZWOLNIJJ
na gazie wychodzi naprawde tanio jak na taki silnik, przegląd oleje filtry pasek klinowy swiece przewody wysokigo napęcia ok 850zł z robotą chyba nieżle. spalanie zimą po mieście nawet 25 litrów gazu latem trasa 13 cykl mieszny ok17 l gazu.
no prawie doskonale plastiki we wnętrzu mogły by być leprze jakościowo i lepiej spasowane troche trzeszczą.fabryczny lakier ma tendecje to łuszczenia się okolice maski i grilaa
tyna wycieraczka (chyba silnik) i przełacznik dmuchawy działa tylko na max poza tym wszystkie bajery działają a jest tego troche auto ma 15 lat brak dodatkowych usterek, o soorki bym skłamał czasem zacina się centralny zamek i trzeba powtórzyć czynność
mam go dopiero rok ,sprowadzony z austrii był serwisowany, raczej nie jeżdżony w terenie żadnych napraw wszystko ok

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i 178KM 131kW [l/100km]

18,2