Ocena kierowcy - Jeep Cherokee II

wiekuistosc@o2.pl, 19 lat temu
Silnik 4.0 i 185KM 136kW
Rok produkcji 1991
Jeep Cherokee II 4.0 i 185KM 136kW 1984-2001 - Oceń swoje auto
Auto sprawia wiele przyjemności z jazdy, potrafi być łagodne i ciche ale z pewnaścią zadowoli tez miłośników mocniejszych wrażeń, pomimo automatycznej skrzyni biegów potrafi ze świateł ruszyć z piskiem i ostro przyśpieszać, podczas zmiany biegu z 3 na 4 na pełnym gazie (ok 100 km/h) dostaje takiego kopa jakby ktoś w tył wjechał. Natomiast w terenie wielkim atutem jest silnik który w połączeniu z automatem daje pełnom satysfakcje, można delikatnie ruszać bez zerwania przyczepności nawet pod naprawde strome podjazdy. Największą wadom auta są częste drobne usterki ale moje auto ma sporo przejechane a poza tym mam wrażenie że poprzedni właściciele troche go zaniedbali.
Bardzo fajny silnik z dużym zapasem mocy
Automat, przy delikatnej jezdzie nie czuć kiedy zmieniają się przełożenia, a przy gwałtownym dodaniu gazu przyśpiesza jakby ktoś w tył wjechał
Ma tendęcje do "pływania" po drodze co jest potęgowane przez zbyt mocne wspomaganie
OK
w prowadzeniu auta nic nie przeszkadza, ale szału nie ma
jak wszystko sprawne to jest naprawde super, w zimie mocno grzeje a w lecie chłodzi
z przodu bardzo wygodnie ale z tyłu ciasno, no chyba że dla dzieci to wtedy OK
w porównaniu do chałasu jaki robi na zewnątrz to w środku jest cicho
zużycie paliwa (LPG) 14-26 l/100km, przeważnie wychodzi mi 19-22 ale bardzo żadko biore go na trase, głównie jezdzi po mieście i w terenie.
Gdyby nie irytujące usterki byłoby doskonale bo cenowo w swojej klasie (wersja limited) chyba nie ma równych
usterki drobiazgów to jest to co najbardziej mi doskwiera w tym aucie, cały czas coś jest popsute, gdy uporam się z jednym to zawsze psuje się coś innego
w sumie nic się nie psuje, ale ze skrzynią jest chyba coś nie tak bo podczas ostrego traktowania przegrzewa się i zaczyna przeciekać, nie było by to takie straszne bo wycieki z reguły nie są poważne, ale olej kapie na wytech i dymi jakby się auto zapaliło
Jeep Cherokee II