Ocena kierowcy - Jeep Cherokee V Terenowy

Maciek_156, 8 lat temu
Silnik 2.0 MJD 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Jeep Cherokee V Terenowy 2.0 MJD 170KM 125kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 9 biegowa skrzynia jest naprawdę dobra - a obawiałem się jej
Szukałem wygodnego i dobrze wyposażonego samochodu - ten znakomicie spełnia te warunki
Żadnych zastrzeżeń
(-biegowy automat jest ok. ale poszarpuje przy przejściu z 1 na 2 - podobno TTTM. Coś tam serwis bąkał że pomoże zmiana oprogramowania
Praktycznie nie zwracam uwagi na nawierzchnię. Nie jeżdżę w terenie, ale generalnie wszędzie przejedzie.
W sumie nie narzekam. Do tyłu trochę gorzej ale kamera cofania i czujniki załatwiają sprawę
Wszystko jest tam gdzie potrzeba. Duży ekran dotykowy z którego poziomu wszystko można obsłużyć - część funkcji zdublowana pokrętłami i przyciskami. Genialne automatyczne odsuwanie fotela kierowcy,żeby ułatwić wysiadanie. Sterowana elektrycznie klapa bagażnika powinna dać się zatrzymać w położeniu pośrednim przyciskiem (teraz jest to możliwe ale jak się trochę z nią posiłuję). Jeszcze jedna uwaga: sposób ukształtowania podłogi przy oparciu lewej nogi kierowcy utrudnia znalezienie dla niej pozycji i dobranie dywanika...
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja jest ok. Genialne wentylowane/ogrzewane siedzenia
Z przodu jest go bardzo dużo , z tyłu mogłoby być więcej, ale to mnie absolutnie nie interesuje.
Wyciszenie jak na diesla naprawdę dobre. Na początku użytkowania myślałem że mam uszkodzony klakson tak słabo go było słychać w środku. Nawet przy prędkościach autostradowych jest ok.
Pali mniej niż moja poprzednia benzynowa Alfa, a jest od niej cięższy o ponad pół tony. W sumie każde moje auto spalało duużo więcej niż podawał producent (styl jazdy, korki w miejscu zamieszkania itp.), ale w tym cherokee jest to na akceptowalnym poziomie.
Nie rozumiem strategii sprzedaży jeepa - po co wystawiać w oficjalnym cenniku, duże (wręcz kosmiczne) ceny (to z miejsca odstrasza potencjalnych klientów), a później dawać równie kosmiczne upusty. Ja takowy upust dostałem na wersję Limited z pakietem technology - czyli full wypas w cenniku ponad 200tys
Brak.
Brak.