Ocena kierowcy - Jeep Compass II SUV

JC, 5 lat temu
Silnik 2.0 MJD 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Jeep Compass II SUV 2.0 MJD 140KM 103kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są bardzo skuteczne, pomaga im pewnie rozsądna masa samochodu.
Szczęściodajny i praktyczny samochód. Bardzo miło się prowadzi i ma umiarkowany apetyt na paliwo. Przy rozsądnych rozmiarach oferuje zaskakująco dużo miejsca z tyłu.
Silnik bez napinania się daje sobie radę z samochodem bez robienia wiru w baku. Myślałem że będzie mniej dynamicznie, ale sytuację poprawia stosunkowo niska (w stosunku do rozmiarów) masa samochodu. Silnik czasem daje się przyłapać w lekkiej turbodziurze.
Skrzynia ma dobre przełożenia i precyzyjnie chodzi. Mam wrażenie że sprzęgło jest delikatne. Stosunkowo łatwo je przegrzać kombinując coś poza utartymi drogami- do czego ten samochód akurat prowokuje.
Samochód prowadzi się bardzo pewnie. Dość wysoka sylwetka nie przeszkadza zbytnio nawet przy większych prędkościach. Moim zdaniem zawieszenie dobrze łagodzi atrakcje naszych dróg.
Na razie nic się nie dzieje. Rozsądne zabezpieczenia nadkoli i progów przed podrapaniem.
Do przodu widoczność jest bardzo dobra, trochę zasłaniają duże boczne lusterka. Do tyłu- myślałem że będzie gorzej bo tylne słupki są bardzo szerokie i linia tylnej szyby dość wysoko- ale tu duże lusterka dla odmiany pomagają. Polecam kamerę.
Łatwo znaleźć wygodną pozycję za kierownicą. Fotele wygodne. Ilość schowków moim zdaniem optymalna- wystarczająca ale łatwa do posprzątania- bez nadmiernej ilości zakamarków. Wygodne przelotki w relingach dachowych. Podwójna podłoga, haczyki na siatki, wyjmowane pojemniki w bagażniku są bardzo praktyczne. Jedyny minus jaki odnotowałem to sposób w jaki woda spływa z klapy bagażnika- przy otwieraniu łatwo zostać opryskanym przez wodę która ściekając trafia na tylne lampy i się na nich rozbryzguje.
Wentylacja i nawiew wydajne. Suszenie i odparowywanie szyb sprawne. Zaczynam doceniać ogrzewaną kierownicę. Są podgrzewane fotele, ale to nie moja bajka.
Miejsca jest sporo, nawet dla dość wysokich osób. Foteliki dzieci mieszczą się bez problemu. Tylna kanapa ma przed sobą dużo miejsca na nogi.
W rozsądny sposób słychać pracę silnika i zawieszenia- nie jest ona całkowicie niesłyszalna- mi akurat to odpowiada. Nic nie wibruje, nie popiskuje, nie denerwuje. Przyjemne brzmienie głośników. Nie słychać na zewnątrz naszej muzyki lub rozmów przez zestaw głośnomówiący.
Przy płynnej jeździe samochód ma przyzwoite zużycie paliwa. Na razie nic nie zwiastuje żeby jakieś podzespoły poza sprzęgłem były podatne na nadmierne zużycie.
Przy wyszukaniu dobrej oferty moim zdaniem warto wydać pieniądze na ten samochód.
Na razie nic się nie dzieje.
Cisza, spokój.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MJD 140KM 103kW [l/100km]