Ocena kierowcy - Jeep Patriot SUV

miksell, 8 lat temu
Silnik 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Jeep Patriot SUV 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Sylweta auta.
Inne : brak
Generalnie jest dobrze. Obawiałem się Jeepa, jednak moim zdaniem są to samochody niedoceniane w Polsce. Ceny napraw tańsze jak w moim poprzednim 15 letnim Audi A4. Autko w środku dość plastikowe i kwadratowe. Jeśli komuś się to podoba, na pewno będzie zadowolony. Na pewno dużym plusem jest fakt iż jest ot bardzo rzadki samochód na polskich drogach. Sporo osób myśli iż jest to jakiś nowy model jeepa.
Silnik to 2,0 TDI. Ponoć z wyeliminowanymi błędami młodości. Generalnie auto dość żwawe. Napęd 4x4 niby ma opcję blokady, jednak to taka ściema. W zimie przetestuję.
Skrzynia 6-cio biegowa. Wsteczny nad biegiem 1. Ale, skrzynia nie chodzi idealnie gładko tak jak w Audi. Można mieć wrażenie, że macha się wajchą pomiędzy trybami. Ale można się do tego przyzwyczaić.
Prowadzi się nieźle, ale jest to krowa i czuć masę auta. Jednak porównując wielu "przeciętnych samochodów" jest bardzo dobrze. Nie jest to auto sportowe, tylko krążownik szos, który nadzwyczaj dobrze trzyma się na zakrętach jak na SUVa.
Z przodu wygodnie, z tyłu wygodnie. Trochę słabo wyciszony, jednak można się do tego przyzwyczaić i nie jest to uciążliwe. Jedynie u mnie słabe radio, bez MP3, i AU in. Ale taka mi się wersja trafiła.
Auto bardzo wygodne, łatwo znaleźć pozycję za kierownicą. Wszystko w zasięgu ręki, jedynie lusterko wsteczne jest dość daleko od kierowcy i by je ustawić trzeba się odchylić od fotela.
Chłodzi szybko. Nie wiem jak z grzaniem, bo nie przerabiałem jeszcze zimy. Jedyny minus to brak u mnie klimatyzacji automatycznej.
Tutaj ogromne zaskoczenie. Mam 170cm wzrostu i pasażer za mną ma więcej miejsca niż w Audi A8 (jeździłem audi A8). Dodatkowo bardzo fajnie rozwiązana regulacja oparcia tylnej kanapy. Kosztem bagażnika można tak ustawić fotel, że czujemy się prawie jak na leżance w maybachu (znawcy motoryzacji wiedzą o czym mówię).
W porównaniu do mojego Audi jest przepaść, jednak w porównaniu do subaru forestera jest lepiej. Mam wrażenie iż jak na SUV jest bardzo dobrze.
Mam wrażenie iż jest taniej jak w 15 letnim Audi A4. Z przodu można wymieniać łożyska i w przeciwieństwie do audi można regenerować wahacze. Nie ma też wielowachaczowego zawieszenia itp. Napęd 4x4 jak na razie bezobsługowy.
Za te pieniądze z podobnego rocznika za toyote RAV 4 lub subaru forestera musiałbym zapłacić ok 15 tys zł więcej. Uważam, że warto, bo kupujemy naprawdę ciekawe auto. Wszystkim mówisz: "Jeżdżę prawdziwym JEEP-em" a nie jakimś tam RAV4/Vitara itp. To robi wrażenie;-) Przy przebiegu 190 000, po zakupie wymieniłem oleje+filtry+łożyska+1piasta+regeneracja wahaczy i dałem za to ok. 2000zł. Myślę, że takie naprawy również bym musiał przeprowadzić w innych autach. Cenowo jest nieźle.
Trudno na chwilę obecną określić. Przy przebiegu 190 000 km wymieniłem łożyska kół przednich (łożysko po 140zł). Reszta działa. Jak na razie auto nie zawiodło mnie. Jeśli się o nie dba serwisuje regularnie, powinno być ok.
Jak na razie brak. Poprzedni właściciel robił EGR, wymienił akumulator, wymienił piasty kół tylnych, jakieś pierdoły w zawieszeniu. Generalnie nic co by mogło zaskoczyc przy takim przebiegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW [l/100km]

7,3