Ocena kierowcy - Jeep Renegade SUV Facelifting

Marek, 4 lata temu
Silnik 1.3 GSE T4 Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Jeep Renegade SUV Facelifting 1.3 GSE T4 Turbo 150KM 110kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w samochodzie i system audio.
RENEGADE wersja LIMITED. Świetne auto. Przetestowane na trasach miejskich i wakacyjnym wyjeździe Polska-Austria-Włochy, przez 4 osobową rodzinę. Spokojnie spakowaliśmy się do bagażnika (ale nie braliśmy wózków itp. mamy starsze dzieci). Samochód świetnie się sprawdza. Ma dobre wyposażenie, nieźle się prezentuje, silnik jest dynamiczny i bardzo cichy, więc łatwo przekroczyć dozwoloną prędkość w mieście i okolicach. Skrzynia mogłaby szybciej myśleć, ale jest wystarczająco dobra, w testach oglądanych na YT usłyszałem, dużo niepochlebnych opinii, ale ja się nie zgadzam, po kilku dniach jazdy nauczyłem się sprawnie jeździć tym autem. Silnik mocny, dobrze sobie radzi z autem. Spalanie w mieście 8,5 litra, trasa 7,2l, choć pierwsze wskazania oscylowały powyżej 10l, potem to spadło, może też kwestia przyzwyczajenia się do silnika i skrzyni. Dobre multimedia 7cali, Apple car play. Wszystko dobrze i intuicyjnie działa. Wykonanie dobre, nic nie skrzypi itp. Szumy w kabinie od 130 km/h.
Dynamiczny, żwawy, 150KM - w sam raz do tego samochodu. Nie brakuje mocy nawet przy podróżach górskich w 4 osoby.
Mogła by szybciej myśleć przy starcie, ale ogólnie pracuje, szybko i bardzo płynnie. Daje możliwość zmiany ręcznej i działa wtedy na prawdę szybko i sprawnie.
Barzdo dobrze się prowadzi, pewnie i precyzyjnie. Dobrze się manewruje i łatwo parkuje. Na szybkich zakrętach warto pamiętać, że jest to auto wyższe bo można się zapomnieć. Zawieszenie twarde i sportowo zestrojone. Na nierównościach auto może lekko podskakiwać.
Kształt tej karoserii daje dużo więcej miejsca niż można by się spodziewać. Charakterystyczne pudełkowate kształty, albo ktoś od razu pokocha, ale nigdy.
Przednie słupki szerokie, ale można się przyzwyczaić. Widoczność bardzo dobra, regularne kształty karoserii ułatwiają parkowanie.
Wszystko pod ręką i intuicyjnie przemyślane. Zmiana w kokpicie po liftingu spowodowała dodanie fizycznych przycisków na konsoli środkowej i teraz można łatwo obsługiwać klimatyzację i audio nie tylko poprzez ekran dotykowy.
Działa sprawnie i szybko nawet w 40 stopniowym upale. Sprawdziłem.
Zaskakująco dużo miejsca dla 4 osób. Nawet na tylnej kanapie dorosły poczuje się swobodnie. Brak tylnego podłokietnika nawet w wersji LIMITED to słaba sprawa.
Szumy już powyżej 130 km/h z okolic okna kierowcy. Nie wiem czy to usterka czy tak ma być. Karoseria nie jest zbyt opływowa. Design ma swój koszt.
Silnik benzynowy, swoje pali, ale na razie nie ma na co narzekać.
Auto nie jest tanie, ale w promocjach JEEPa można złapać je za bardzo dobre pieniądze, warto popytać dealerów. Dobre wyposażenie. Chociaż brak dywaników dla pasażerów z tyłu nawet w wersji limited (są za dopłatą) jest żenującym pomysłem.
Na razie OK.
Brak.