Lista ocen Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~asmarcepan
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Teraz trendy to jednostki doładowane i mocno wysilone, ale w porównaniu z Focusem 115 km benzyna, to prawie tak samo się porusza, czyli przeciętnie i wystarczająco, przy czym spala około litra mniej w korkach warszawskich niż foka, co jest bardzo pozytywne przy większej masie i oporach gabarytowych Carensa. Do elastyczności trzeba się przyzwyczaić tzn. przy redukcji i wysokich obrotach można wyciągnąć pożądaną moc wyciągnąć bez kompromitacji...
~Grzesiek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
1.6 benzyna nie pozwala na wiele zabawy, ale to samochód rodzinny więc turlam się nim majestatycznie zmieniając co chwilę biegi. Jeśli muszę depnąć ze startu, wkręcam na wyższe obroty i daje radę, w trasie przy wyprzedzaniu wymagana redukcja. Generalnie jak ktoś oczekuje wrażeń sportowych to niech kupi inne auto. W poprzednim aucie miałem benzynę z turbo, mam doskonałe porównanie, wciskałem gaz i czułem jak mnie fotel wciąga a teraz wciskam...
~Marcin z Gdańska
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik jak na swoją pojemność 1600cm3 ma wysoką moc, rozwija ją bez turbo a więc przy wysokich obrotach. Aby poruszać się dynamicznie należy utrzymywać obroty >4tyś i wtedy dysponujemy nie najgorszą dynamiką. Silnik równie chętnie pracuje na bardzo niskich obrotach, nie protestuje przy np. 1800 obr. oczywiście jeżeli nie przyspieszamy. Wyborem zdecydowanie lepszym byłby silnik 2.0GDI (niestety nie miałem wyboru)
~Sławek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik 1,6 przeciętny do tego samochodu, ale do spokojnej jazdy wystarcza. Jednostki napędowe w Skodzie są bardziej wydajne bo turbo, jednak to był mój świadomy wybór i padło na jednostkę wolnossącą. Myślę, że po doświadczeniach z silnikami TSI każdy podejmie taką decyzje, zużycie oleju przy przebiegu 90 tys km wynosiło 1 litr na 1500 km ! a samochód od nowego, przecież to skandal, zaś dla producenta to norma.
~Piotr
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Patrząc na gabaryty auta i mając świadomość, że pod maską siedzi silnik o pojemności 1,6 GDI wydawało mi się, że auto nie będzie dynamiczne. Po przejechaniu kilku kilometrów ogarnęło mnie miłe zaskoczenie. Silnik bez problemu daje radę, przy wyprzedzaniu łatwo wkręca się na wysokie obroty. Koszt ewentualnej instalacji LPG do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest powalający.
~cbr600@wp.pl
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jest elastyczny. Cichutki. Ekonomizer podpowiadający na jakim biegu jechać zaleca 6 już przy 60km/h i daje radę. Wyprzedzanie to koszmar. Takiego muła jeszcze nie ujeżdżałem chyba że służbowe IVECO z ładunkiem. prędkość podróżna na autostradzie 130 - 135 km/h to około 3.5-4 tyś obr./min. (śr. spalanie 7.4L)a max moc osiąga przy ponad 6000. tak wysoko go jeszcze nie kręciłem.
~Grzegorz
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
1.6 to najmniejszy i najsłabszy silnik dla tego modelu i to się czuje. Spalanie dość spore, trzeba go kręcić wysoko, mało elastyczny ale to przez skrzynię biegów. Za to bardzo cichy. Ponadto brak turbiny sugeruje długą trwałość.
~Chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik nie należy do tytanów przyspieszenia ale też nie mogę powiedzieć , że jest całkiem słaby. Kupując tę wersję silnika wiedziałem, że na wyprzedzanie muszę zarezerwować większy margines czasu
~TOM_BOY
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
W zupełności wystarczy na jazdę po mieście i kilka tras w roku. ten sam silnik pracuje w ix35 cięższym o 400-500 kg, i w Sportage. W leciutkim Carensie jest dostatecznie dynamiczny i elastyczny.
~chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik trochę za słaby na ryzykowne wyprzedzanie "na trzeciego". Ale jak wiem co mam pod maską, to czekam na dogodny moment aby wyprzedzić "z zapasem"
Kia Carens IV Minivan