Lista ocen Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 (17) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~asmarcepan
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Trzeba się przyzwyczaić tzn. wyczuć auto i ten typ wspomagania z oddziaływaniem na układ jezdny. Ja zrozumiałem i opanowałem po przejechaniu ok. 200 km. Focus był lepszy pot tym względem, ale przeznaczenie Carensa jest inne tzn. skierowane na komfort jazdy rodzinnej. Przy czym, zupełnie nie rozumiem krytyki, że auto jest podsterowne lub nadsterowne. Ja czegoś takiego nie zauważyłem wchodząc szybko w ostre zakręty. Auto może bardziej się...
~Marcin z Gdańska
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Mimo prostej sztywnej belki zastosowanej w tylnym zawieszeniu auto prowadzi się dość dobrze. Zawieszenie jest raczej twarde z tendencją do hałasowania na wybojach. Zdecydowanie za czuły jest system kontroli trakcji, uruchamia się zbyt szybko (nie mam na myśli lodu czy śniegu). Auto jest bardzo czułe na boczny wiatr. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń do układu kierowniczego chociaż tylko korzystam z opcji "SPORT"
~Chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Wbrew wcześniej przeczytanym opiniom, o tym, że układ jezdny ściąga podczas jazdy na jedną stronę, to u siebie tego nie nie wyłapałem . Na autostradzie na tempomacie trzymam kierownicę palcami, ani przez moment nie korygując toru jazdy. Być może w przeczytanych wcześniej recenzjach był jakiś problem z układem jezdnym, póki co u mnie tego nie zauważam
~Grzegorz
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Auto prowadzi się dobrze, szczególnie w mieście. Bardzo lekkie wspomaganie wymagało jednak przyzwyczajenia - kierownica nie stawia żadnych oporów przy manewrach na parkingu. Regulacja poziomu wspomagania nic nie daje. Przy prędkościach autostradowych trzeba być bardzo ostrożnym i kierować delikatnie. Auto podatne na boczne podmuchy wiatru.
~Frog
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Bardzo dobry układ jezdny, dobrze trzyma w zakrętach, jedyne do czego mogę się przyczepić, to mocno działające wspomaganie, na autostradzie, trzeba ustawić na tryb SPORT, bo na CONFORT, kierownica chodzi za lekko i lekki ruch kierownicą sprawia, że można niekontrolowanie zmienić pas, za to do miasta COMFORT jest OK...
~Grzesiek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jazda po mieście nie przysparza żadnych kłopotów, promień skrętu więcej niż przeciętny, parkowanie na czujnikach tylnych wygodna rzecz. W trasie faktycznie auto prowadzi się miękko, jest podatne na podmuchy, nie należy oczekiwać że auto jeździ jak przyklejone do drogi ale to kwestia przyzwyczajenia.
~Piotr
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Szukając opinii o tym aucie natrafiłem na komentarze, że "...układ jest mało precyzyjny..., ...nie odkręca kierownicy po zakrętach...". Jako użytkownik tego auta nie mogę potwierdzić wyżej zacytowanych informacji. Auto prowadzi się dobrze, za każdym razem odkręca kierownicę przy wyjściu z zakrętu.
~chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Pomimo obaw (po wcześniej przeczytanych recenzjach) układ jezdny sprawdza się. Jazda autostradą na tempomacie to czysta przyjemność. Zero samowolnego zmieniania pasa ruchu. Autko jedzie jak po sznureczku. a kierownicę trzymam końcówkami palców.
~cbr600@wp.pl
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Dużo wygodniejsze zawieszenie od Zairy B jednak ciągle twarde, stabilne, bez przechyłów. Bardzo mały promień skrętu jak na takie gabaryty. Wspomaganie sztywnieje ze wzrostem prędkości i we wszystkich 3 trybach nie ma myszkowania przy dużej prędkości.
~Sławek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Mi odpowiada i naprawdę bardzo fajny kompromis między komfortem a bezpieczeństwem prowadzenia. Zawieszenie pracuje bardzo cicho i proszę mi wierzyć ciszej niż w samochodzie wyższej klasy jakim jest Superb.
Kia Carens IV Minivan