Lista ocen Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 (17) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Dwustrefowa klimatyzacja sprawdza się rewelacyjnie. W kilka minut w nagrzanego 50 stopniowego blaszaka robi się przyjemny, rześki klimat. A zimą... Pani w salonie przekonywała mnie, abym dokupił pakiet zimowy (podgrzewane siedzenia i kierownica). Twierdziłem, że jest to tylko zbędny gadżet, którego nie będę pewnie wykorzystywać. Pani powiedziała, że przekonam się i wspomnę jej słowa, iż zimą pierwsze co będę robić, to włączać właśnie...
~chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Mam pakiet zimowy i on sprawdza się wyśmienicie. Pani w salonie nawiała mnie na ten pakiet. Nie chciałem go dokupować... Myślałem, że to chwyt marketingowy. Pani twierdziła, że pierwsze co będę robić w zimie, to włączać podgrzewanie kierownicy i siedzenia. Teraz twierdzę, że to ja się myliłem. Pierwsze co robię w zimie to... to włączam podgrzewanie kierownicy i siedzenia a dopiero potem odpalam silnik
~Sławek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Mając na uwadze kubaturę wnętrza układ wentylacji i ogrzewania jest bardzo wydajny, w samochodzie szybko się nagrzewa i nie mam problemów z parowaniem jakichkolwiek szyb. Klimatyzacja dwustrefowa również działa bardzo wydajnie i nawet w upalne dni lata 2015 roku sobie radziła i nie odczuwałem dyskomfortu.
~Grzegorz
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak na razie doskonale - jesienne zaparowania szyb są szybko likwidowane przez nawiew. Klimatyzacja działa bardzo sprawnie. Dużo dają nawiewy na tylną kanapę. Ponadto duży komfort dają ogrzewane fotele (z przodu i z tyłu) i kierownica (na całym obwodzie).
~asmarcepan
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
mam automatyczną klimę i sama pilnuje tego, aby szyby nie były zaparowane. Nic nie muszę robić, ustawiam tylko temperaturę. Auto kupiłem w listopadzie, gdzie pogoda zmienną jest :-) dla mnie super.
~goodspit
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Tutaj na obecną chwilę widzę największy minus - w takim okresie deszczowym jak obecnie np. podczas stania w korku mimo że wentylacja pracuje i AC jest włączone to szyby potrafią zaparowywać.
~cbr600@wp.pl
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Ogrzewania nie testowałem za to klima dwustrefowa jest lepsza niż jedno (Opel)i klimatyzowany schowek przygotował napoje energetyzujące które ciepłe są niesmaczne (2L Cola też się jeszcze zmieściła).
~Marcin z Gdańska
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Bardzo dobre ogrzewanie zimą, auto szybko się nagrzewa. Klimatyzacja automatyczna, dwustrefowa działa również OK. Rewelacyjny automatyczny system odraszania szyby przedniej.
~Piotr
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Zarówno latem jak i zimą wentylacja sprawdza się świetnie. Plusem jest opcja odszraniani przedniej szyby, bardzo przydana w trakcie jazdy.
~Grzesiek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Wentylacja sprawuje się znakomicie, jonizacja powietrza w standardzie, automatyczne odparowywanie przedniej szyby się sprawdza.
Kia Carens IV Minivan