Lista ocen Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 (17) - Widoczność

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak na tą wielość auta jest dobrze. Jednak słupek A pożera całe auta i pieszych - trzeba uważać i pochylać się nad kierownicą. Bez kamery cofania (są też czujniki) i czujników z przodu byłoby ciężko. Widoczność do tyłu bardzo dobra - lusterko w kabinie ma automatyczne przyciemnianie. Z przodu trochę przeszkadza czujnik deszczu - jest powolny i często całą szybę pokrywa deszcz zanim zareaguje. A kolejny tryb pracy wycieraczek jest już ciągły i...
~Chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Komfort jazdy mogę uznać za dobry lub bardzo dobry. To wszystko zależy, od tego kto co lubi. Siedzenia wygodne, wyprofilowane. Jedynym minusem ,który tu muszę obowiązkową dać , to słupki boczne przy kierowcy i pasażerze, które bardzo ograniczają widoczność przednio-boczną, szczególnie przy wyjazdach zza zakrętu. Zdarzyło mi się już dwa razy jak przetestowałem sprawność układu hamulcowego, po prostu nie widząc nadjeżdżających z boku aut.
~cbr600@wp.pl
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Kamera cofania i wielkie lusterka ratują widoczność do tyłu. Przy wzroście 186cm nie widzę ani skrawka maski. Na boki widok zasłaniają słupki przednie i wielkie lusterka a te małe okienka-trójkąciki nie wiele dają, piesi i motocykliści bójcie się... Panoramiczny OTWIERANY dach jest super i przekonał mnie do zakupu. Najbardziej podoba się dzieciom ale jazda z wiatrem we włosach prawie jak w kabriolecie.
~chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Widoczność. To chyba największy problem tego autka. Słupki boczne przedniej szyby, zbyt szerokie mocno ograniczają widoczność. Szczególnie jest to uciążliwe przy przejściu dla pieszych. Zdarzyło mi się też nie zauważyć auta, gdy wjeżdżałem z drogi podporządkowanej na drogę główną, hamując w ostatniej chwili przed stłuczką i wcale nie byłem w tym momencie mniej uważny
~Marcin z Gdańska
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
fatalna widoczność przez 2-częściowy słupek A. Ni wiem czy to kwestia mojego wzrostu (187cm) ale przy całkowicie obniżonym fotelu skręcając w lewo lub wprawo zwłaszcza na wąskich uliczkach nic nie widać ! zwłaszcza np. dzieci
~Grzesiek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Problemem z widocznością są przednie masywne słupki, aby mieć 100% pewności że nic/nikt nie jest na drodze przy skręcaniu trzeba trochę się przechylić, wychylić.
~Sławek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jest dobrze a byłoby doskonale gdyby nie przednie słupki (tak jak w wielu współczesnych samochodach) ograniczające widoczność przy pewnych kątach spojrzenia kierowcy.
~goodspit
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Widoczność jest ok, ale do doskonałości ciut zabrakło, przede wszystkim przez szerokie słupki A - szczególnie przy skręcie w lewo dokucza ograniczanie widoczności.
~Piotr
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Przedni lewy słupek jak w większości tego typu aut trochę ogranicza widocznosć i trzeba się niekiedy troszkę wychylić by upewnić się czy nie ma pieszego.
~asmarcepan
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Bardzo dobrze, na pewno lepiej jak w innych kompaktach z roku 2007-2013 w/w, jeżeli chodzi o komfort jazdy. Widoczność dobra, - trzeba się przyzwyczaić.
Kia Carens IV Minivan