Lista ocen Kia Carnival I (70) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kosyl z pod W-wy
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
wprowadziłem kilka udogodnień tak jak, tylna kurtyna bagażnika chyba roleta od jakiegoś francuza za 80 pln, przednie halogeny od forda mondeo- 140pln plus przełącznik 5 pln, podręczny kuferek między przednimi fotelami bo mi było jakoś pusto, no i oczywiście pełne orurowanie jakoś lepiej się prezentuje, poprawienie konstukcji przednich podłokietników bo w oryginale są dla lżejszych ludzi i chyba się nie podpierają, montaż czujników cofania...
~Pablo
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Jeżdżę krótko, ale dosłownie nic mi się nie popsuło!!! Natomiast Kia daje pełne możliwe wyposażenie w elektryce: fotel kierowcy cały elektryczny i pompowany odcinek lędźwiowy, szyby elektryczne przednie i tylne el. uchylane, lusterka el. sterowane, składane i podgrzewane, szyby przednia i tylna podgrzewane, światła przeciwmgielne, osobne sterowanie nawiewu przód tył, możliwość aranżacji wnętrza + czujniki zmierzchu i deszczu. Zawieszenie...
~Marcin
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
drobiazgów jest dużo przeważnie nie groźne. Tylna klamka zacina się, urwana sprężynka przedniej klami (odstaje) . Lampka w drzwiach lewych i w schowku nie pali się (brak prądu). Podłokietnik kierowcy nie wytrzymał podparcia, urwało się coś i opada na dół. Centralny zamek w bocznych zacina się i czasem nie zamyka lub nie otwiera. drobne pocenie silnika jak już pisałem. Łącznik rury wydechowej lekko przepuszcza, rurki ogrzewania i klima tak...
~pawel
Minivan 2.5 i V6 24V 165KM 121kW
były problemy z kijanką, ale w 2011 roku trafiłem na wakację do Darłówka ; A Z awarią do Darłowa - i to był mój szok ,mechanicy na leśnej 13a wiedzieli wiecej o naprawach i awariach kijanek niż serwisy w ŁODZI CZY w Warszawie po 14 dniach wracałem bez żadnej choinki na tablicy rozdzielczej - samochod mniej pali, za rok też przyjade do Darłowa warsztat z obserwacji mojej naprawia te samochody i rovery dużo z silnikiem v6
~krispol
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Nie jest źle, wymieniłem części eksploatacyjne, do regulacji ręczny, a w zasadzie nożny, po 250 tyś wymiana łożysk kół przednich i regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana wahacza z przodu- błąd mechanika- kiedyś źle go dokręcono- to droga rzecz- ok 350 zł, jedne z drzwi przesuwanych ocierają o tylna szybę przy przesuwaniu- ale to kwestia regulacji. Najgorsza jest rdza- jest na wszystkich progach i dołach drzwi!!
~Jurek
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
W zasadzie to psują się tylko drobiazgi , które łatwo poprawić bądź naprawić samemu śrubokrętem lub kluczem 10-siątką lub 13-nastką . wymieniana była antena , poprawiany zamek tylnej pokrywy, ułamał się podłokietnik. Troche denerwują trzaski deski rozdzielczej a zwłaszcza schowka. Żaróweczki też się często przepalały klawiszy ale w końcu kupiłem jakieś inne i już się nie przepalają po miesiącu
~waldek
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Usterki sa te same,ktore opisuja moi poprzednicy,ale lepiej zanim nastapi usterka obserwowac i starac sie zapobiegac lub naprawiac nim drobnostka pociagnie za soba skutki powaznych uszkodzen.To auto lubi pielegnacje(nie chodzi o odrogie servisy),ale o takie bzdury,jak np. wymiana wieczka z zaworem cisnieniowym w chlodnicy lub dobry olej na czas wymieniony(wcale nie najdrozszy)
~stagm@poczta.onet.pl
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Kupiłem 3 miesiace temu i przejechałem 16 tys. Jak miałem go 2 tygodnie to pojechałem do Chorwacji. Gdańsk-Dubrownik-Gdańsk i poza tankowaniem i przepaloną żarówką to nic. Oczywiście pewnie jest tak że jak trafisz samochód \"dobity\" to tak masz.
~tommycat@poczta.onet.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Bardzo mała wytrzymałość klocków hamulcowych, co przy braku ostrzegania o zużyciu jest groźne. Brak alarmu spadku poziomu wody w chłodnicy. Często pękające rurki doprowadzające płyn do układu wspomagania kierownicy.

Usterki Kia Carnival I

Kia Carnival I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~tnowi@wp.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
problemy z drobiazgami zbytnio mi nie doskwierają. W skrzyni przy przebiegu 60-80 tys wykręca się pewna śróbka - należy ją wkręcić na klej do , brak mi 6-go biegu by obniżyć obroty silnika na ostatnim biegu