Lista ocen Kia Carnival I (81) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldek
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Jak na takie monstrum,to spala bardzo dobrz.Zwlaszcza przy pretkosci ok.100km/h spala jak osobowy z 2 litrowym silnikiem.W miescie i w \"korku\" ze wzgledu na gabaryty i wage -to juz inna bajka.Toleruje dobrze gaz i utraty mocy na \"sekwencji\"nie czuc.Na autostradach przy 150-160 spala ok.14-15 litrow gazu.Ceny sa wyzsze od przecietnych,ale to przeciez 7-o miejscowy van,a w porownaniu z podobnymi pojazdami innych marek to czesci nie odbiegaja...
~Konceptor@poczta.onet.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
paliwo - pieknie miedzy 7,4 a 8,5-9,0 raz spalil mi 10,7, ale to byl syf nie paliwo, przeglady - koszmarna cena, chociaz serwis OK (ustawilem ich na poczatku gwarancji i wiedza ze nie warto podskakiwac - zazadalem wymiany samochodu na nowy po nieusunieciu w ciagu 14 dni drżenia (terkotania) oparcia siedzenia pasażera. Nawet nie musialem do koreanczykow pisac ze ten serwis jest niedouczony i olewa klienta
~Jurek
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
nigdy nie zszedłem poniżej 8 na trasie w miescie pali 10 czasem 9,5l . ciężko dokładnie obliczyć to spalanie bo licznik zaniża kilometry (chyba o 9 kilometrów na 150 km) więc podaje orientacyjnie srednia 9 litrów ale może być mniej lub więcej Ceny napraw jak to w autoryzowanych " warsztatach" wysokie. same częsci podobnie ale da się wytzrymać
~Pablo
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Nie wymagajmy od 2 tonowego kolosa zeby biegal na szklaneczce grzanca. Kawal samochodu musi swoje spalic, ale nie jest zle. Moja srednia 13 - 13,5 gazu. A jezdze plynnie i dosc dynamicznie czyli nie jak taxiarze i nie scigam sie z kazdym. Na gazie wychodzi taniej niż DIESEL a jedzie się o wiele lepiej i szybciej!!!
~Arkadiusz
Minivan 2.5 i V6 24V 165KM 121kW
Gazu na trasie pali poniżej 10, po mięsice, przy częstym ruszaniu i hamowaniu wychodzi dużo więcej, okolo 14. Ale jak na taką masę to i tak przyzwoicie. Drogi filtr powietrza, inne częsci w cenie przyzwoitej. Osczędny niech lepiej do ASO nie zagląda. Za wymianę świec życzą sobie 1000 zł - szaleństwo, mnawet jeśli są z platyny.
~pawwel_w
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Ceny części w stylu filtry, klocki itp. powiedziałbym, że nawet tanie. Synchronizator 2 biegu ponoć jakość oryginału 350PLN(oryginał 700PLN). Sam naprawiałem także ominęła mnie \"przyjemność\" zapłaty za naprawę. Spalanie najniższe jakie osiągnąłem na trasie latem(3 osoby + bagaż) niecałe 7 litrów.
~ARECKI
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Osobiście do serwisu nie jeżdżę bo drogo,jedynie jak jakieś części nie są dostępne to zamawiam w ASO.Na trasie poniżej 8 l. niezeszłem,a z przyczepką to nawet 11,5 l./100 km.potrafi wciągnąć. W mieście jak u innych około 10l.Co do części zamiennych to niestety do innych marek jest więcej zamienników.
~Rusty.fm (rrb@tlen.pl)
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
naprawde swietna sprawa, pod warunkiem rozsadnego operowania gazem - latem miasto ok. 8,5l, zima nigdy nie przekracza 11l. na trasie wydaje mi sie, ze schodzi nawet ponizej 7, no ale ciezko utrzymac predkosc przelotowa na poziomie ok. 100 km/h :)))
~Krzysztof
Minivan 2.5 i V6 24V 165KM 121kW
Części ogulnodostępne oprucz bendiksa do rozrusznika niema w ofercie nawet ASO zamiennik nie występuje trzeba kupić w ASO nowy rozrusznik a to już 1500zł .Ogulnie tanie w częściach Klocki tarcze 400 zł,kable świece ngk 400zł
~tiko
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
miasto czy trasa 9,5 litra naprawy droge jak pojedziesz caly czas land strasom 70-80 bez dziczynio to ci spoli 8 litrow wto pisze mniejsze spalanie to oszukuje nie tylko innych ale tyz siebie samego.