Lista ocen Kia Carnival I (73) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Korozja progów i dolnych elementow drzwi i nadkoli. Tam gdzie najwięcej wody się zbiera , trzeba szybko zrywać odpryski lakieru , nie dopuszczać do głębszych wżerów i szybko robić DOBRE zaprawki . Zaniedbane szybko skorodują- największa usterka tego samochodu jak dla mnie. Krzyżak kolumny kier. Możliwy luz w przekładni kierowniczej (małe pocenie się na gumie osłony drążka , płyn nie ucieka). Na zimnym silniku wspomaganie na wolnych obrotach...
~ouragan
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Jest fatalnie. Źle dobrany silnik wykazuje wszystkimi możliwymi usterkami turbo diesla z CR. Układ chłodniczy cieknie, grzeje się, zapowietrza a jak jest zrobiony od podstaw długo nagrzewa. Układ hamulcowy nie psuje się ale praktycznie nie istnieje. Opony trzeba dobierać ze względu na nośność bo standardowe (nowe!) pękają na osnowie i robią się bąble. Dramatu dopełnia wszechogarniająca RDZA. Dokładnie wszędzie, na każdym elemencie a jak ją...
~Jurek
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Poważnych awarii czyli tych które unieruchamiają samochód jak na razie nie było. Popsuta klima czy rurki ogrzewania to dla mnie jeszcze nie awaria samochodu. Teraz będę wymieniał cały napęd pompy olejowej to jest łańcuch koła zębate bo już ten łańcuch troche słychać i przy okazji rozrząd . Linki ręcznego i parę drobiazgów wynikających z eksploatacji
~macsad
Minivan 2.9 TD 135KM 99kW
Silniki z lat 1999 - 2000 miały problemy z głowicą i uszczelką pod głowicę, ponoc KIA wymieniała to w ramach gwarancji, ale ja niestety miałem pecha i z powodu urwania zaworu urwałem tłok, pomimo wszystko jestem zadowolony z auta, praktycznie 248000 km bez jakich kolwiek nakładów poza normalnymi kosztami eksploatacji.
~ARECKI
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Przy 120 tys.km. zakończył swój żywot alternator, poza tym musiałem wymienić rolkę prowadzącą w drzwiach przesuwnych,linki od ręcznego bo przyrdzewiały,uszczelkę pod głowicą i tarcze Hamulcowe 2x ale niestety z mojej winy ponieważ robię długie trasy z przyczepką i tarcze ciężko to znoszą.
~tnowi@wp.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
jest dobrze - a w porównaniu do innych wanów nawet b.dobrze , pamiętajmy , że to pojazd nietypowy - (typówki-masówki są nawet zawodne) , wadą jest simerink przekładni kierowniczej do wymiany co 60-80 tys kil , co tyle mogą zużyć się łożyska kół przednich - przy tych rzeczach b.ważny jest fachowy montaż !!!
~waldek
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Pekajacy pasek rozrzadu-jak pisze 90tys. to 90 tys.Mi to sie nie zdarzylo,ale znajomemu tak.Klopoty z wrzuceniem biegu(rdzewiejace linki)Klopoty z otwarciem maski-zardzewiala linka.Chamulec reczny-zardzewiala linka PO PROSTU DO TEJ PORY NIC POWAZNEGO NIE BYLO
~Patrykard
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Układ chłodzenia z dwiema nagrzewnicami (przód-tył) to fajny pomysł ale rurki którymi płynie płyn są bardzo podatne na korozję. Także albo od razu wymienić na gumowe (darujcie sobie miedź) albo czekać na zupełny wyciek i być może zagotowanie się auta.
~tata+mama=4
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
i dalej jeździ poważnych usterek brak największą usterką są 1. serwisy, ale omijam je z daleka, sam jestem mechanikiem 2. serwisy, ale nie mam potrzeby ich wizytować 3. serwisy, skończyła się gwarancja i nie trzeba robić obowiązkowych przeglądów

Usterki Kia Carnival I

Kia Carnival I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kia serwisant
Minivan 2.9 TD 135KM 99kW
po 3 latach ciężko odkręcić śruby; zacisków,czujników ABS, po 60000km padły amortyzatory a poduszki tylnych amortyzatorów miały 3 mm. wysokości i po wyjęciu rozsypały się na proszek, wycieki oleju z pokrywy zaworów,tandetne sprzęgło kompresora AC