Lista ocen Kia Carnival I (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ouragan
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Typowe 4 biegi z "overdrive". Idealnie pasowałby do V8. Ale przy 4 cyl dieslu zrzucając biegi poniżej 2000 obrotów czyni jazdę miejską katorgą. Stary diesel wzbogacony o CR potrzebuje do max momentu pow. 2000 obrotów więc dusi się i aż błaga o mocniejsze wdepnięcie gazu. Mały plusik za trwałość. Duży plus za fabryczne dostosowanie skrzyni do ciągnięcia ciężkich przyczep - chłodnica oleju i specjalny tryb skrzyni. Wsteczny za szybki!...
~waldek
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
To jeden z mankamentow,zwlaszcza linki zmieniajace biegi(kto to wymyslil),moze to dobre,ale nie w tym klimacie-szbko rdzewieja i ...bach(taniocha koreanska)-klopot z biegiem wstecznym zwlaszcza,bo jego najrzadziej uzywamy.Przy klopotach z biegami zaczynaja sie klopoty z dociskiem tarcz,itp.i td. Tarcza sie zurzywa szybciej bo to 2.5l silnik(nastepstwo uszkodzonego docisku) ALE JAK JUZ WRZUCISZ TEN BIEG TO JAZDA REKOMPENSUJE CI WSZYSTKO-bo tym...
~Jurek
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Tu moja ocena jest już znacznie niższa. Co prawda skrzynia nie była naprawiana ani nic się w niej poważniejszego nie popsuło to zmiana biegów nie jest przyjemna. Trzeba dobrze wysprzęglić i z 2 na 3 bieg zmieniać powoli tak jak ktos tu już pisał: 2 -luz - delikatnie wrzucamy 3 . szybka zmiana z reguły powoduje zgrzytanie. Ostatecznie nie przeszkadza mi to teraz ale mogło by być lepiej. No i oczywiście brak 6 biegu jest ogromnym minusem
~Pablo
Minivan 2.5 i V6 150KM 110kW
Skrzynia sprawdzona, znana konstrukcja (MAZDA), dobrze radzi sobie z tym sporym autem. Tu nie chodzi o szybkość tylko łagodność i tak to działa. Przy wyprzedzaniu kick down szybko redukuje biegi i nieźle przyspiesza. Dobrze współpracuje z silnikiem. Dodatkowe przełożenie do podjazdów i śliskich nawierzchni bardzo pomaga.
~malex@pnet.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Upsssss.. Tutaj jest gorzej a moze i nawet zle! Linki, ktore łączą drązek ze skrzynią, wpadaly i wpadają w dziwne drgania i w serwisie we Wrocławiu założyli mi na nie węzę ogrodowe (zielone!) co mialo zlikwidowac te drgania, ale kicha! I to bylo na gwarancji, bo wymiany nic nie dawaly. 1 i 2 bieg po 200tys -brak synchronizacji!
~Paweł
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Mam wersję z automatyczną skrzynią biegów, auto naprawdę daje radę. Dla niewtajemniczonych zdradze, że aby zyskać elastyczność silnika, przy na przykład wyprzedzaniu, należy dwukrotnie energicznie wcisnąć pedał gazu, a autko gwałtownie redukuje bieg na niższy i utrzymuje wysokie obroty.
~tnowi@wp.pl
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
skrzynia pracuje idealnie pod jednym warunkim - nie można się spieszyć , między jednym a drugim biegiem róbcie minimalną przerwę - np. przeżucasz z 2 na 3 nie jednym szarpnięciem , tysko na ułamek sekundy stań na luzie , z samochodem o wadze 1,8 T nie wypada się spieszyć.
~Marcin
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
skrzynia żle dobrana,jak dla mnie brakuje 6 biegu. Dlatego tak wyje przy prędkości powyzej 130km/h. bo silnik męczy sie przy prędkościach wyzszych niż 3200 obr/min. zmiana biegów nie należy też do przyjemnoisci zwłaszcza u mnie z 2 na 3 bieg. Skrzynia psuje radość z jazdy.
~Art
Minivan 2.9 CRDi 144KM 106kW
Fenomenalny automat, niezwykle \"inteligentny\" - operując gazem dowolnie można wybierać przełożenie, jest to mój pierwszy automat i z pewnością już nigdny nie kupię auta z manualną skrzynią biegów, co ważne doskonale współpracuje z dieslem.
Dziennik kosztów dla Kia Carnival I
9,4
~krispol
Minivan 2.9 TD 126KM 93kW
Skrzynia biegów jest dość dobra, choć nie precyzyjna, biegi wchodzą bardzo dobrze, ale trzeba to robić niespiesznie - zresztą większość właścicieli wie jak trzeba to robić, szybciej się nie da. Trwałość na wysokim poziomie, moja chodzi jak w nowym aucie.