Lista ocen Kia Ceed I Hatchback (136) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin P
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Historia Napraw gwarancyjnych fotela w samochodzie KIA CEED zakupionym 22.03.2007 w Warszawie Wizyty 1. Dwa tygodnie po kupieniu samochodu udałem się do autoryzowanego serwisu w celu usunięcia usterki skrzypiącego fotela kierowcy. – fotel i elementy zostały przesmarowane – efekt kilka godzin bez odgłosów 2. Tydzień po pierwszej wizycie odbyła się kolejna – fotel i elementy zostały przesmarowane –...
~Żeli
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Jest jeden mały problem!! A może i duży. Ogólnie samochód jest rewelacyjny i potwierdzam wszystkie plusy które tu ludzie wymieniają. Mam to autko od przed świąt i jest wszystko OK. Ale tak jak wspomniałem jest małe ALE. Maska przednia po kilku dniach oswajania się z autkiem okazała się nieco niedopasowana - minimalnie z przodu. Zacząłem się przyglądać bardziej szczegółowo i okazało się że śruby od maski i od bagażnika sprawiały wrażenie...
~L
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
I tu niestety coś co dyskwalifikuje auto i producenta. Dwukrotnie pękł mi podczas jazdy przewód hamulcowy w komorze silnika. Stanowisko serwisu - SKANDAL. Za drugim razem próbowano wykonać naprawę odpłatnie sugerując najpierw że "ktoś" przeciął przewód, następnie ten sam serwis stwierdził że to kuny przegryzły przewód. Rzeczoznawcy wykluczyli jedną i drugą ewentualność. Przyczyna - oto część wstępnej ekspertyzy: "Przewód jest jednym z dwóch...
~jumko
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Patrz wyżej. Problem tylko czy to wina konstrukcji czy serwisu i KMP, które się niezbyt poczuwają się do odpowiedzialności za swój produkt w ramach gwarancji. Nie jasne kryteria uznawania i nieuznawania gwarancji. Korespondencja z KMP daje dużo do myślenia na temat polityki firmy wobec swoich klientów, którzy mieli pecha nabyć samochód z poważnym defektem fabrycznym.
~lesiope@wp.pl
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Hamulce w czasie upałów głupieją. Właściwie to elektronika sterująca nimi. Gdy silnik się mocno nagrzeje a od niego cała komora, hamulce zaczynają się zachowywać jakby były zapowietrzone. Raz działają właściwie, za drugim razem pedał wpada w podłogę a samochód jedzie w najlepsze. Czy ktoś się spotkał już z taką usterką?
~wędrujący_gigant
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jak wcześniej wspomniano przy silniku 2x poważna awaria turbiny, na szczęście wymieniona w ramach gwarancji za co chwała. Sprzęgło też dość słabej jakości bo całkiem niedawno wymienione. Sprzęgło to dość subiektywny temat jednakże opinie z klubu mojaceed.pl zdają się potwierdzać temat.
~Grubinho
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Póki co, nie stwierdziłem poważnych usterek, ale Ceed jest tak niepewny, że nie zaufam temu pojazdowi wybierając się w dalszą trasę. Niby serwisowany na bieżąco, niby rozrząd nowy, niby skrócone interwały serwisowe i regularne przeglądy, ale po prostu mu nie ufam.
~gregg
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Elementy, które powinny być trwałe, niestety nie są. Mechanicznie regulowane drogimi szklankami zawory, nietrwały łańcuch rozrządu, nietrwały wielowahacz i podatna na zużycie kolumna kierownicza i nagle, zupełnie niespodziewanie, rachunek u mechanika wynosi 5-6 tys. zł.
~mariunioc200
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Przy przebiegu 112000km w garażu pojawił sięwielki wyciek oleju!. Diagnoza, pęknięty tłok, czoło tłoka. Na szczęście nie porysowało gładzi cylindrów więc skończyło się tylko na wymianie tłoka. Nie wiem czy komuś się to przytrafiło, lae przy lekko ponad 100tys km to słabe.
~Alex
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Póki co, poza oczywistym serwisem który powinno przejść każde auto rocznie, nie było żadnych problemów ani dodatkowych kosztów. Sam zdecydowałem się na wymianę łańcucha rozrządu dla własnego spokoju ze względu na przebieg. Nie pije oleju, sucha.
Kia Ceed I Hatchback