Lista ocen Kia Ceed I Hatchback (166) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lobito
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Neutralne prowadzenie , niezbyt bezpośredni układ kierowniczy ( to chyba wina takiej a nie innej kalibracji wspomagania elektrycznego ) , wymaga przyzwyczajenia - nie miałem jeszcze auta z takim systemem . Zestrojenie generalnie twarde co przy również twardych siedzeniach powoduje że jesteśmy aż za dobrze informowani o jakości naszych dróg ! Niemniej trzeba docenić zwinność auta , lekkość prowadzenia ( panie będą zachwycone ) i świetną trakcję...
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Dość twardo - ale nie przesadnie. Słychać pracę zawieszania, gdy to wpada w drgania o dość dużej częstotliwości i małej amplitudzie (taka pralka drogowa). Na większych nierównościach ok. Na normalnych drogach /tzn nie w Polsce/ wszystko w jak najlepszym porządku. Szczerz mówiąc oprócz niekiedy głośnej pracy /pralka/ żadnych zastrzeżeń. Używając pojęcia "głośna praca" nie mam na myśli jakiegoś głośnego metalicznego stukania czy pukania...
~Tadzik 2008
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mam od nowości koła 15" na oponach 195 i jest dość twardo co oczywiście jest plusem na autostradach,poprzeczne koleiny itd auto lubi tak sobie.No i jednak muszę napisać o 3 minusie najmniejszym to wspomaganie kierownicy...na parkingach człowiek ma wrażenie połączenia kierownicy z kołami za pomocą sznurka który jest przyklejony kropelką z kołem kierownicy.Solidne zawieszenie wielowahaczowe zwłaszcza z tyłu radzi sobie z naszymi drogami...
~Kjarecki
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Trzymanie się wzorowe drogi zwykle związane jest z nieco twardawym zawieszeniem i cee´d takie posiada.Na dobrych drogach zachowuje się fantastycznie,na polskich niestety poprzeczne nierówności odczuwają użytkownicy samochodu/i to ci,którzy są tylnej kanapie,z przodu jest ok!:)/.Ale uwaga-prowadzenie samochodu jest bardzo bezpieczne.Nieco zbyt czuły układ kierownicy wymaga przyzwyczajenia się.
~Bartek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Prowadzenie auta jest niesamowite. Kierownica chodzi leciutko przy manewrowaniu natomiast na trasie staje się bardzo twarda, bardzo precyzyjna. Auto w trasie pewne, a w mieście zwinne. Zawieszenie ultra-żywotne. Po 213tyś przebiegu fabryczne amortyzatory mają 86% sprawności. Pierwsza rzecz (!) która będzie do wymiany po 7 latach i takim przebiegu to gumy stabilizatora z tyłu.
~TP
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Za twarde zawieszenie. Auto nadaje się tylko i wyłącznie na równe, asfaltowe drogi, w miarę możliwości nowe. Plus to świetne trzymanie się drogi, ale nawet małe nierówności poprzeczne powodują wstrząsy w środku. Wypad na działkę to dzikie podskoki na najmniejszej dziurze czy korzeniu przy 10-20 km/h (inne auta jadą szybciej) Przeciętny prześwit, więc uwaga na krawężniki itp.!
~mykenon
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Nieźle. Przy jeździe w aglomeracji śląskiej wyjątkowo podziurawionej uważam za sukces brak usterek. Auto świetnie trzyma się drogi choć trzeba się zgodzić z opiniami z testów, że układ wspomagający jest zbyt czuły co jest zauważalne przy dużych prędkościach. Układ mógłby by też być troszeczkę cichszy ale neutralizuje to niezłe radio:)
~Opolanin anrl@op.pl
Hatchback 1.4 109KM 80kW
rewelacja zadnych drgan, niepewnych zjawisk pewnie prowadzacy sie pojazd. Jestem jak narazie szczesliwym posiadaczem kia cee´d i z czym nie moge sie zgodzic w artykule na temat kia cee´d to kiepskie hamulce autor tego artykulu nie mial przyjemnosci hamowac te hamulce to zyleta lekkie dotkniecie pedalu hamulca powoduje lądowanie glowa na szybie.
~Big
Hatchback 2.0 CRDi 140KM 103kW
Prowadzenie tragedia. Bardzo, bardzo podsterowny tzn. przy pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością jedzie prosto. Należy uważać, nawet podczas przy dobrych warunkach atmosferycznych. Zastanawiam się, czy to wina tak zestrojonego zawieszania czy 2-litrowego silnika. Nie jeździłem innym silnikiem, więc nie wiem.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Twardość jak w sam raz. Do elektrycznego wspomagania kierownicy trzeba się jeden dzień przyzwyczaić. Pracy wspomagania w ogóle nie słychać podczas parkowania. Na zakrętach jest jak przylepiony do drogi. Całość psują opony Michelina które za mocno hałasują szczególnie na porowatym asfalcie ale to nie wina układu jezdnego.
Kia Ceed I Hatchback