Lista ocen Kia Ceed I Hatchback (147) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tadzik 2008
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Automatyczna klimatyzacja radzi sobie,w tym roku jakie było lato wszyscy wiedzą i nie było problemu,czasem ręczne ustawienie działa lepiej niż opcja "auto"Ogrzewanie jak to w klekocie,musimy czekać dłużej niż w benzynie ale dużo lepiej niż w 1.9 tdi jedynie czego mi brak to...podgrzewane siedzenia,cee'd ma też duży plusik a mianowicie bardzo dobry nawiew na boczne szyby przednie w wielu autach jest taka opcja ale działa...
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Bardzo wydajne ogrzewanie - układ bardzo szybko nagrzewa wnętrze auta. Po włączeniu AC bardzo szybko znika zaparowanie szyb. Mam wrażenie, że w lecie trochę mniejsza wydajność AC. W bardzo upalne dni trzeba klimę nieźle podkręcać /ustawienie niskich temperatur/ by uzyskać zamierzony efekt. Ale daje radę. Dość cichy i bardzo wydajny wentylator z bardzo szeroką możliwością ustawień.
~severdrz
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to rewelacja. Mam porównanie do starych i sprawdzonych modelów z Niemiec i muszę przyznać że pod tym względem Kia nie ustępuje konkurencji.Jeżeli chodzi o klimatyzację to przy samochodzie pełnym ludzi i jeździe w bardzo upalny dzień jest trochę za mało wydajna, chociaż daje radę ale wentylator musi być mocniej podkręcony, aby szybciej wymuszał obieg.
~Marcin
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Jest OK, Klimatronik OK , ale czasami lepiej jest dogrzać auto na ustawieniach manualnych. Posiadam podgrzewane siedzenia i świetne,naprawdę szybko się nagrzewają ,dodatkowo mam podgrzewaną szybę na wysokości wycieraczek, naprawdę fajne rozwiązanie. Pióra wycieraczek możemy oszczędzić i łatwiej jest rozmrażać przednią szybę. POlecam
~Kamil
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Klimatyzacja dobrze pracuje, ale nawiew na szybę zamiast na nią padać, dmucha równolegle do niej!!! Szyby przez to trudno odparować nawet przy włączonej klimie. Ogrzewanie skuteczne, ale śmierdzi z nawiewów. Przez tak krótki okres użytkowania nie mogła się zagrzybić, Ogólnie zapach nowego wnętrza nieciekawy-Golf i Astra dużo lepiej pachną:)
~Marek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Klima choć manualna sprawdziła się doskonale w czerwcowych upałach z temperaturą powyżej 30 stopni. Działa błyskawicznie i ma wydajność jak z samochodu wyższej klasy. Zero hałasu od klimy. Ani z zewnątrz ani z wewnątrz nie słychać pracy sprężarki. Silnik nagrzewa się bardzo szybko i ogrzewanie działa sprawnie.
~wędrujący_gigant
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Parowanie szyb niezwiązane z aktualnym stanem filtra przeciwpyłkowego obserwowane minimalnie mocniejsze niż w samochodach reszty rodziny. Irytująca jest bardziej inna rzecz. Czasami bardzo długo trwa zanim z kratek doleci ciepłe powietrze, inne modele serwują nam ciepło dużo szybciej.
~Sebastian
Hatchback 1.6 122KM 90kW
samochód szybko się nagrzewa, klimatyzacja działa bez zarzutu, chociaż żeby nie śmierdziała trzeba ją 2 razy w roku czyścić, denerwuje tylko stosunkowo słaby nawiew powietrza na przednią szybę co jest szczególnie uciążliwe podczas silnego deszczu - wtedy niezbędne jest uruchomienie klimy
~Sebastian sebasbor@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Bardzo szybko, praktycznie chwilę po uruchomieniu silnika, do kabiny dopływa ciepłe powietrze. Klimatyzacja chyba OK, ale nie mam porównania bo to pierwszy mój samochód z klimą. Irytujące jedynie ustawienie nawiewu na szybę z automatycznym właczaniem klimy - to denerwuje.
~senitel
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Klima manualna jest dla mnie wystarczająca.Reaguje b.szybko i wydajnie. Kilka punktów nastaw. Nie chciałem dopłacać za automatyczną bo dla mnie to było bez sensu.Ale być może się mylę.W każdym bądź razie kabina klimatyzuje sie szybko a szyby odparowują natychmiast.
Kia Ceed I Hatchback