Lista ocen Kia Ceed I SW Facelifting (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~santafe
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Nie ma problemów. Biegi wchodzą bardzo szybko i sprawnie. Nie haczą. Skrzynia jest bardzo elastyczna ale te 6 biegów to chyba trochę ściema.Wysokie obroty po redukcji np z 5 na 6 bieg trochę dziwne.Ponoć wszystkie tak mają.Wydaje mi się,że tak nie powinno być a może taka jest charakterystyka skrzyń sześciobiegowych,nie wypowiadam się bo takiej nie miałem.Wiem jedno, że ma ciąg nawet na 6 biegu bez problemu idzie do przodu.Nie jest to dla mnie...
~pawwwel77
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Nie mam zastrzeżeń, jednak szybka zmiana biegów z użyciem większej ilości gazu powoduje, że komputer studzi zapały i po zmianie na wyższy bieg przez chwilkę zmniejsza dawkę paliwa lub coś innego co powoduje sekundowy brak mocy, szkoda bo ma potencjał. Ogólnie skrzynia działa bez żadnych problemów tylko, że braliśmy auto takie jakie było na salonie i mamy pięć biegów, no i daliśmy ciała bo ponoć szóstka jest idealna...
~Pavel
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Biegi wchodzą bezproblemowo, nigdy nie było żadnych problemów ze skrzynią. Samochód ciągnie na każdym biegu, zawsze daje sobie radę. Nie ukrywam, że może być to zasługą kierowcy dbającego o swój samochód. Nie ma się do czego przyczepić, wszystko chodzi płynnie, tak jak powinno. Aktualny przebieg to 90 tyś. kilometrów, jak na razie bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
~Rob
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Dzisiaj byłem w serwisie.To już trzeci raz a przejechałem 1100km i co okazuje się że skrzynia do wymiany kiedy to zrobią nie wiem.Mechanik stwierdził że są opiłki metalu w oleju skrzyni biegów.Katastrofa!!!!! Importer nie zgodził sie na zmianę całej skrzyni.Trzeba czekać na części które są sprowadzane aż z korei.
~Dzc
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Nie wiem czy wina mojego egzemplarza ale na zimnym silniku ciężko wchodzi bieg 1 i 2 tak jak by nie wysprzeglik się do końca bo czuć lekkie zgrzytniecie czasami. Na ciepłym już wszystko ok. Poza tym skrzynia zestrojona idealnie pod ten samochod
~Bartek z Wroc
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
działa bez zarzutu, choć nieco mi brakuje 6 biegu w trasie. 5 bieg jest zestrojony nadzwyczaj szeroko, od 60km /h można jechać na 5tce przy 1,5 tys obrotów, przy spalaniu 4,0 - 5l (teoretycznie) Jak możesz, kup wersję 6 biegową albo automat :)
~Sebastiangdynia
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
6 biegów i brak uwag. Wcale nie trzeba dużo machać dźwignia. Poprzednia wersja Kia Ceed przed face-liftingiem miała gałę do zmiany biegów jak od Żuka. Tym się źle zmieniało biegi i nie wyglądało. Dobrze, że to poprawili.
~micz
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Przy 210000 wymiana sprzegła, biegi ciezko wchodziły, pozatym sprzęgło dość twarde i nie mozna miękko zmieniać. Miałem z tym problem nawet po 1,5 roku uzytkowania. Lewarek działa precyzyjnie.
~Makarena
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Moja wersja ma 6 biegów. Z jednej strony fajnie bo w trasie przy dużych prędkościach mało pali, z drugiej strony co chwilę musisz zmieniać biegi, które na szczęście wskakują bardzo precyzyjnie.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I SW Facelifting
6,1
~Michał
SW Facelifting 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Trochę haczy na zimnym oleju i przy dużym mrozie przez pierwszy, krótki odcinek. Później już jest w porządku. Ten typ podobno tak ma. Do precyzji mx 5 trochę brakuje.
Kia Ceed I SW Facelifting