Lista ocen Kia Ceed I SW Facelifting (35) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek z Wroc
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Wybrałem model bez ESP, jest zima i jeżdżę ostrożnie. Ani razu nie wpadłem w poślizg, auto prowadzi się pewnie. Auto daje dość stabilne prowadzenie, ma twarde zawieszenie ale komfortowe. Fotele dobrze wyprofilowane i twarde ale dość wygodne choć wyboje czuć - zwłaszcza po przesiadce z "francuza". Uwaga subiektywna: idealnie opisuje Ceed'a 1,6 CVVT słowo "cruising", pewnie sunie po szosie. Wielbiciele energetycznych zrywów muszą...
~Makarena
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Dobre prowadzenie, dobre trzymanie w zakrętach za sprawą wielowahaczowego zawieszenia. Uwaga, jazda nieobciążonym samochodem, głównie w trasie i przy dużych prędkościach może powodować ząbkowanie opon. Układ kierowniczy jest trochę zbyt mocno wspomagany co skutkuje większym zużyciem materiałów z których wykonana jest kierownica. Kierownice po 100 tysiącach km wyglądają jak w innych autach po 200 lub nawet 300 tysiącach ale to trzeba wiedzieć.
~Sebastiangdynia
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Koła 16" dają dobry komfort - nie ściąga w koleinach i nie tłucze na dziurach. Kompromis układu na miasto i trasę jest poprawny. Podróż 160-170 kph i prowadzi się pewnie. Megane z tego samego rocznika prowadzi się nieco twardziej przez co ma się wrażenie lepszej precyzji. Porównując do Focusa jest to inna bajka.
~lukaszz
SW Facelifting 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Auto dobrze trzyma sie drogi i wychyla sie na zakrętach (oczywiście jak na rodzinne kombi ze średniej polki) Czasami tj raz wa razy na pół roku cos "strzela" w okolicach tylnego zawieszenia taki duży huk jak by sprezyna pękła ale u mechanika wszystko zawsze jest ok, nie wiem co to moze być
~Michał
SW Facelifting 2.0 CRDi VGT 140KM 103kW
Na seryjnych felgach 17 trochę za sztywno. Na 16 jest już super. Przyjemnie sprężyste i dobrze trzymające się drogi. Nie wnikałem jakiego typu jest wspomaganie kierownicy ale działa o niebo lepiej niż te ze wspomaganiem elektryczno-hydraulicznym. Działa z lekkim oporem dając inf. co się dzieje z kołami.
~maroon
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Zawieszenie twarde, dość pewne na zakrętach, ale o przeciętnym poziomie komfortu. Przejazd przez tory lub osiedlowe zwalniacze bardzo nieprzyjemny. Szczególnie na tylnich siedzeniach jest to odzczuwalne. Plastik na drzwiach a szczególnie tylnich to poprostu kpina.
~pawwwel77
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Twardy jak diabli, mi to pasuje, na razie nic nie stuka, a poruszam się po nieciekawych drogach, codziennie Bytom przez Szombierki na Rudę i z powrotem , wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, zawieszenie wytrzymałe i szkoda go na takie wertepy.
~wolfeer
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
No tutaj tak sobie, Auto trzyma się nieźle drogi, ale komfort jazdy nie jest jakis rewelacyjny, szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie. Na plus jest to, że po 70 tyś zawieszenie nadal pracuje poprawnie i nie trzeba nic wymieniać.
~suchinnio
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
przy nierównościach poprzecznych troszkę głośno, ogólnie komfortowo,podczas ostrego hamowania i przy próbie zmiany pasa ruchu próbował zarzucić. jazda na górskich serpentynach przy dużej prędkości nie robi mu problemu.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I SW Facelifting
6,1
~fan BMW
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
uważam że pokonanie trasy 600 kilometrów prawie bez przerwy i brak objawów mocnego zmęczenia u kierowcy mówi za siebie, zaznaczę, że jeździłem wieloma markami aut za większą kasę i ceed wypada dobrze.
Kia Ceed I SW Facelifting