Lista ocen Kia Ceed I SW (68) - Ergonomia

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Ogólna ergonomia auta, co do umiejscowienia przełączników jest średnia. Jak zwykle: lewy pulpit obniżenia świateł, jasności podświetlenia jest niewidoczny, dopóki nie wsadzi się tam głowy, jak większość aut. OK. Podłokietnik nie ma regulacji, jak większość aut, OK. Symbole na manetkach nie są widoczne gdy kierownica jest na wprost, trudno. Obsługa radia jest do zaakceptowania dopóki nie chcesz wejść w ustawienia i poruszać się po małym manu....
~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jest poprawnie, fotele dość wygodne (mam wersję z chyba nieco "głębszymi" fotelami z tego co oglądałem inne Ceed'y). Tapicerka trwała, żadnych uszkodzeń, fotele z pełną regulacją, włącznie z podparciem lędźwiowym. Po rozłożeniu tylnych siedzeń można przewozić naprawdę niespodziewanie wielkie rzeczy :). Minus na tłukący się na dziurach patent z zamkiem uchylanej tylnej kanapy. Na szczęscie łatwo sobie z tym poradzić. Zaskakująco dobre audio...
~Victor
SW 1.6 122KM 90kW
Jest OK, ale... Być może przydałaby się odrobinę większa regulacja kierownicy w płaszczyźnie przód-tył. Podłokietnik z prawej strony trochę bym przesunął. Lekka trudność z zapięciem pasa kierowcy (przeszkadza podłokietnik). Lekko wkurza mnie brak regulacji jasności oświetlenia przyrządów w wersji comfort plus. W nocy daje po oczach... Plus za sterowanie radiem na kierownicy w standardzie i sporo miejsca na drobiazgi w podłokietniku....
~Maciej 70
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
w tej klasie naprawdę idealne auto 2+2+ pies +bagaż i wakacje: wielki minus za relingi na dachu: niby kombi, niby relingi ale jak kupisz bagażnik dachowy to jedynie króciutki bo inaczej nie otworzysz bagażnika a jedynie uchylisz no i ta antena do radia która strasznie przeszkadza przy bagażniku-czy nie mogli jak w fordzie antenę wkleić w szybę i byłoby po problemie;ale w tych latach inni beż tak mieli czemu zmieniali miejsce anteny z bocznego???
~schwyntzu@me.com
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Ergonomia świetna i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Niezłe materiały deski roździelczej (za to boczki drzwi są koszmarne), która jest wyprofilowana. Wszystkie przełączniki pod ręką i intuicyjna obsługa. Dużo schowków - po zajęciu miejsca w samochodzie jest gdzie położyć telefon, portfel czy klucze do mieszkania oraz masę innych rzeczy, które przydają się podczas jazdy samochodem (np napój, CB RADIO). Widać, że Koreańczycy odrabiają lekcje.
~lykopodium
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Wszystko na swoim miejscu. Sterowanie radiem w kierownicy - fajna sprawa.Schowki w bagażniku są dla mnie nieocenione. Dość wysoko posadowiono podłokietnik kierowcy, przez co stanowi on realną podpórkę pod prawą rękę. Podoba mi się taka drobnostka: uchwyty pasażerów zlokalizowane przy podsufitce po ich puszczeniu nie walą o nią ale miękko opadają. W poprzednim aucie bardzo mnie to walenie denerwowało.
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Radio,przyciski wszystko pod ręką i proste w obsłudze.Przydatne schowki.Doczepił bym się do podłokietnika,który moim zdaniem powinien być wysówany ku przodowi.Osoby z krótkim przedramieniem ledwo sięgają podłokietnika.Do tego niezbyt poręczne miejsce na napoje(zawadzam przedramieniem) W bagażniku dużo przydatnych przegrudek.Tutaj daję 4+
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Metaforycznie rzecz ujmując, powiedziałbym, że auto jest jak dobrze skrojone ubranie. Kieszenie są tam, gdzie być powinny i nie gubią powierzonych im drobiazgów. Rozporka też nie trzeba szukać, a do tego zaprojektowany jest tak, że w razie wystąpienia takiej konieczności, zawsze zdążymy go odpiąć.
~Luis
SW 1.6 122KM 90kW
Dużo schowków, wszystko na swoim miejscu. Intuicyjnie można znaleźć każdy przełącznik. W porównaniu do mojego wcześniejszego samochodu - czyli meganki - wydaje mi się, że ergonomiczne rozwiązania są na dużo wyższym poziomie.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
SW 1.6 122KM 90kW
sterowanie komputerem jest na desce rozdzielczej. Ciężko w czasie jazdy przełączać pomiędzy spalaniem chwilowym a średnim. To jest dla mnie duży minus. Najniższe ustawienie fotela kierowcy jest dla mnie za wysokie.
Kia Ceed I SW