Lista ocen Kia Ceed I SW (90) - Silnik

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Ludzie ten samochód to katastrofa. Po przebiegu 40000 rozlatuje się w drobny mak. Jedyny pozytyw to silnik reszta jest tak awaryjna że ja nigdy nie spotkałem się czymś takim. Wymienię kilka usterek: - zakleszczona skrzynia biegów przebieg 41000 - Upalona masa która spowodowała kolejny przejazd na lawecie p.43000 - potężne stuki w zawieszeniu (myślałem że wypada silnik)okazało się że moje auto podlega akcji skręcenia przednich sprężyn...
~Darek
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Silnik jest niewielki, jak na diesla, niby mało koni oraz moment też niewysoki, ale na lekki samochód okazuje się wystarczający. Mała pojemność okazuje się oczywiście negatywem jeśli chodzi o charakterystykę przebiegu momentu obrotowego: nie lubi się wkręcać powyżej 3tys obr. Jest wyraźnie zdławiony. Kultura pracy jest przeciętna, wibracje nie są gorsze niż inne silniki. Jest bardzo elastyczny w niskim zakresie (1,5-2tys obr). Umiejętne...
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Na pierwszym i drugim biegu nie powala dynamiką, choć nie może być też mowy o tragedii. Od trzeciego przełożenia zaczyna się bardzo przyjemna jazda (by nie powiedzieć: zabawa). Zasada jest prosta: silnik najlepiej ciągnie między 1800-3000 obrotami/min. i jeśli tylko utrzymuje się go w tym zakresie, można się przemieszczać z naprawdę sporą frajdą. Z perspektywy ekonomii najbardziej wskazaną prędkością obrotową jest bodaj 1500 obrotów/min. Z...
~Max
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Silnik jest najsłabszą stroną tego samochodu słaby i dychawiczny, niby 140km a Octavia mojego brata przyspiesza sprawniej pomimo mniejszej pojemności i zaledwie 105km. Silnik uległ awarii przy przebiegu 65 tys km, Podczas jazdy, nagle coś stuknęło zaśmierdziało a z rury wydechowej zaczęły się wydobywać czarne kłęby dymu. Serwis odmówił naprawy. Nowa turbina, pierścienie, planowanie głowicy i robocizna kosztowały 5800zł.
~schwyntzu@me.com
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Bardzo przyzwoita jednostka napędowa. Mimo 90KM w dość sporym aucie mocy starcza i przede wszystkim bardzo cicho (znacznie ciszej niż 1.9TDI). Przy spokojnej jeździe bez wchodzenia na wysokie obroty pasażerowie myśleli, że jedziemy \"benzyniakiem\". 30 000km zrobione w pół roku nie zrobiło wrażenia na tym silniku. Ogólnie: bardzo \"kulturalny\" i całkiem dynamiczny silnik, jednakże za 20KM więcej bym się nie obraził :)
~tim
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Całkiem żwawy silniczek ,ale przyspieszenie zaledwie przeciętne. Jak to w dieslach subiektywne odczucia są dużo lepsze niż autentyczne czasy przyspieszeń - co wynika z chwilowego wciskania w fotel a potem nic, zmiana biegu znów nic, po chwili znów w fotel. Taka przerywana jazda. Nie mogłem dogonić na prostej starej BMW 2.0 benzyna 150 KM, ale taki urok diesla..Do normalnej jazdy calkiem ok
~Bąbel
SW 1.6 122KM 90kW
Naprawdę słabo. Kiepska elastyczność, niska kultura pracy i duże spalanie. Trzeba toto kręcić żeby zaczęło wyprzedzać. Daje \"3\" trochę na wyrost. Niedawno jechałem VW Golfem z 1.4 TSI o tej samej mocy ale o wiele lepszej charakterystyce momentu obrotowego. Po prostu przepaść. Jakbym jechał 2,5 litrowym wolnossącym benzyniakiem. Echch.. aż żal bierze. Kia jedzie przy tym jak rower.
~rrzeszotek@gmail.com
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
5 za kulturę pracy i dynamikę do 120 km/h. 4 za dynamikę powyżej 120 km/h i prędkość max. - troszkę brakuje mocy, ale tylko troszkę. Fajnie przyspiesza "ze startu" - powyżej 2000 obrotów "wciska w fotel". Mały mankament typowy dla diesli (tak mi się wydaje); jadąc np na 5 przy obrotach poniżej 2000 nagłe wciśnięcie pedału gazu powoduje, że bez redukcji na niższy bieg wyraźnie traci oddech.
~bqn
SW 1.4 109KM 80kW
Silnik 1.4 109 KM to chyba największa bolączka tego modelu w wersji kombi. Jest po prostu za słaby, co powoduje, że kręcimy go na wysokie obroty, a za tym następnie idzie spory apetyt na paliwo... Na biegu jałowym bardzo cichy - wręczy niesłyszalny. Przy jeździe autostradowej już niestety czar cichej pracy znika. Ale z drugiej strony to nie Rollce-Royce.
~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jak na pojemność 1.6 jedzie naprawdę bardzo przyjemnie. Dość elastyczny i mocny jak na 115 km. Do tej pory oryginalna turbina, sprzęgło. Żadnych awarii osprzętu. Po odpaleniu na zimnym dość głośny, po kilku minutach pracuje juz bardzo cicho i przyjemnie. Obsługa ogranicza sie wymian oleju i filtrów co 10-15 tys km.
Kia Ceed I SW