Lista ocen Kia Ceed I SW (82) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia pracuje właściwie tak, jak powinna. Drogi prowadzenia lewarka są krótkie, przełożenia wchodzą precyzyjnie, czyli w sposób, który nie pozostawia wątpliwości co do właśnie załączonego biegu. Jedyny mankament tej konstrukcji to wchodzący od czasu do czasu opornie wsteczny. Niemniej z problemem tym poradzić można sobie doraźnie, pamiętając przy wyborze tego przełożenia, by operować lewarkiem bardziej zdecydowanie, szybko i energicznie,...
~Darek
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Biegów jest 6, ale są zestopniowane bardzo krótko, tzn różnice między biegami są niewielkie, najmniejsze 4-5-6. Często zmieniałem 4-6. Wszystko wynika z małego zakresu ciągu silnika. Ta skrzynia po prostu musi taka być, bo silnik nie jedzie powyżej 3 tys obr. Sam skok jest przyjemny, wyraźny klik. Wsteczny ze spustem. Jest popranie. Skrzynia jest cicha, nie chaczy.
~waldy
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Bardzo krótkie przełożenia na I i II biegu, wybrałem tę wersję ponieważ ceed jest używany jako holownik ciężkiej przyczepy kempingowej i w tej roli jest znakomity właśnie ze względu na przełożenia które nie sprawdzają się w normalnej jeździe po mieście. Przebieg blisko 200tys a biegi pięknie wchodzą z delikatnym kliknięciem.
~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia bez zarzutu. Pierwszy bieg dość krótki, piątka zestopniowana fajnie (3 tys obr to ok 150 km/h). Biegi wchodzą dość pewnie, na samym końcu tak jakby "wpadają" w swoje miejsce przy ruchach lewarkiem. Do tej pory żadnych napraw czy problemów. Skok lewarka mógłby być nieco krótszy
~marecki75@wp.pl
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
czasmi jest mały naprawdę mały problem z biegiem wstecznym i pierwszym. Jeżlei chodzi o wsteczny to zauważyłem, że występuje on tylko wtedy gdy staram się go szybko i \"niechlujnie\" zapiąć. Mała poprawka i jest OK. Pdobnie z jedynką chociaż tu problem występuje naprawde sporadycznie.
~Tybor
SW 1.6 122KM 90kW
Szału nie było, po kilku dniach od zakupu odwiedziłem ASO bo dwójka nie " wchodziła" coś tam " pogrzebali" i jakoś działało :) Cholernie brakuje 6 biegu, na trasie silnik wyje a w samochodzie ledwo słychać muzykę z radia :(
~grzesiek_27@tlen.pl
SW 2.0 143KM 105kW
Super zestrojona, zwłaszcza na nasze pozbawione autostrad drogi, bardzo krótka skrzynia biegów, 6 bieg można uzyć od 90km/h i już dynamicznie przyspiesza, niestety rzutuje to na prędkość maksymalną, ale w naszych warunkach licznikowe 210km/h wystarczy ;)
~Zv
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bez zastrzeżeń. Poprzednie moje auto miało automatyczną skrzynię więc wyszedłem z wprawy ale szybko się przyzwyczaiłem, na przykład żeby nie wrzucać wstecznego jak auto jedzie jeszcze do przodu inaczej może nie chcieć wskoczyć
~Max3miasto
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia biegów nieźle zestopniowana, niemniej jednak wodziki wstecznego, jedynki i dwójki strasznie dziwnie umieszczone, jest czasem kłopot z wrzuceniem właściwego biegu zwłaszcza, jeśli się to próbuje zrobić szybko i dynamicznie.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~djmafia
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
jak narazie wsteczny wchodzi calkiem normalnie. moze wydaje mi sie, bo w starej cytrynce bylo o wiele gorzej. jedyne co wkurza jak rano jak jest zimno ogolnie biegi wchodza gorzej, ale to podobno normalka..szczegolnie 2jka.
Kia Ceed I SW