Lista ocen Kia Ceed I SW (73) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rrzeszotek@gmail.com
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Uciążliwy szum opon (michelin, ale chyba ten najgorszy) - muszę zmienić i trochę czasami słychać pracę zawieszenia, ale to akurat mały problem. Większy i nad tym ubolewam (w tak dopracowanym aucie?) jest hałas uderzających kamieni, błota itp (np wyjazd na asfalt z szutrowej, leśnej drogi) o nadkola. Nie jest to wada dla której zrezygnowałbym z ponownego zakupu tego auta, ale powinni nad tym popracować.
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Kupując ten samochód wydawało mi się,że jest bardzo dobrze wyciszony. O ile silnik jeszcze jest ok, to szumiących opon na mokrych nawierzchniach nie można na dłużą metę znieść(mówie o zimowych michelline)Zobaczymy jak będzie na letnich.Tylne zawieszenie na dziurach jest dość głośne.Powyżej 140 km/h jest już dość głośno,a to za sprawą 4 stopniowej skrzyni aut.
~Max3miasto
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
To duży minus Ceed\'a w tej wersji silnikowej. Silnik słychać zawsze i wszędzie, no chyba że jedziemy 90 km/h na 6 biegu, wtedy dźwięk jest znacznie mniej natarczywy. Duży poziom szumów od opon i hałas od zawieszenia. Generalnie miałem wrażenie, że nie jadę nowym autem tylko z przebiegiem co najmniej kilkudziesięciu tys. km.
~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jest dość cicho do prędkości autostradowych, dozwolonych :) Powyżej zaczyna być słychać silnik. Przy codziennej eksploatacji bez uwag, absolutnie silnik diesla nie jest tu uciążliwie głośny. Można by się przyczepić do średnioego wygłuszenia części kombi, szczególnie słyszalne podczas jazdy w deszczu.
~daroslav
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mimo wszystko to diesel więc go trochę słychać. Jeśli chodzi o odgłosy dobiegające z zewnątrz to niestety, układ zawieszenia bardzo hałasuje. Powyżej prędkości 160 km/h również robi się dosyć głośno ale to już chyba normalne w tej klasie.
~Luis
SW 1.6 122KM 90kW
Nie jest idealnie, ale lepiej niż w mojej starej megance. Do 130 km/h ujdzie, potem robi się nieco głośno. Ogólnie jest nieźle aczkolwiek akrat ten parametr jak dla mnie bez rewelacji. Dobrze, ale nie bardzo dobrze.
~lykopodium
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Myślę że zawsze można powiedzieć: mogłoby by być ciszej. Ale naprawdę nie ma co narzekać. W praktyce przy prędkości ok 130 km/h da się swobodnie rozmawiać nie podnosząc głosu. Głośno zaczyna się robić ok 160 km/h.
~Wojtek P.
SW 1.6 122KM 90kW
Doskonale z małym minusem - jadąc po zapiaszczonej nawierzchni (gdy drobne kamyczki uderzają w spód) ma się wrażenie, że spód auta mógłby być lepiej wytłumiony. Poza tym rewelacja - przede wszystkim dobrze wyciszony silnik.
~Maciej 70
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
zaczyna skrzypieć ok 8-9 mc po przeglądzie po ponownym ok, co 40 tyś do wymiany końcówki drążków-stuki koszt ok400 zł pierwsze wymienili na gwarancji po 80 tyś i 6 latach już się nie kłóciłem
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I SW
6,2
9,3
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Gdyby oceniać jedynie wyciszenie silnika, to jest doskonale. Jeśli brać pod uwagę wszystkie wrażenia akustyczne, jakie towarzyszą jeździe, to ocenę obniżać muszą odgłosy pracy zawieszenia oraz toczenia.
Kia Ceed I SW