Lista ocen Kia Ceed II Kombi (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawel
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Biegi wchodzą płynnie bez zarzutów. Wsteczny czasem haczy raz na 100 ale to chyba wszędzie tak się może zdarzyć. Szybka zmiana z jedynki na dwójkę nic nie da, bo komputer ostudzi zapały i odetnie wtrysk - no i zapomnijmy o sprincie do setki. Za to na trasie nie ma problemów - 3-ci bieg, zakres powyżej 4 tys. obrotów i jest rewelacyjnie idzie prawie jak 2,0 tdi 140 PS - mam bezpośrednie porównanie i wiem co mówię.
~Ar
Kombi 1.6 CRDi 128KM 94kW
Chodzi bardzo dobrze, biegi wchodzą lekko. Szybkie zmiany przy dynamicznej jeździe nie sprawiają problemów, ale oczywiście bez akcentów sportowych... zresztą kto by oczekiwał takich rzeczy od tego samochodu. Nie słychać łożysk, brak dwumasu. Sprzęgło chodzi dobrze, przyjemnie się rusza. Innymi słowy zero problemów.
~filippo5050
Kombi 1.6 CRDi 128KM 94kW
Skrzynia w miarę precyzyjna, biegi wchodzą lekko, ale odczuwamy wejścia w kolejne biegi. Tutaj mam trochę zastrzeżeń, mimo, że skrzynia w poprzedniej astrze była toporna i używało jej się ciężej to jednak dawała więcej pewności. Rzadko, ale zdarza mi się wrzucić 3 zamiast 5 lub odwrotnie.
~Montana310
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
Pracuje ładnie, krótki skok lewarka. Jedyne co zauważyłem, to lekkie szarpnięcie przy zmianie z pierwszego na drugi bieg - w starszej wersji tego modelu, którym jeździłem też występowało takie zjawisko, więc albo to moje "umiejętności", albo ten model tak ma.
~Adam
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
Na skrzynię nie można narzekać. Chodzi płynnie , biegi dobrze ustawione, pozwalają na szybkie przyspieszanie i ekonomiczną jazdę. Nie mam się do czego przyczepić. Mały skok drążka, ale taki akurat lubię. Trochę krótkie pierwsze 3 biegi, ale to normalne w dieslu.
~Marcin
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Tu szału nie ma. Czasami coś zazgrzyta przy wrzucaniu biegu. Mam nadzieję że nie będzie problemów ze skrzynią. Plusem jest to że we wszystkich wersjach silnikowych skrzynie są 6cio biegowe. (przy 135 KM to robi różnicę, za to nie wiem po co taka skrzynia w wersji 100 konnej)
~jackson_kizo
Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW
6 bieg jest mega wygodny, ciągnie już od ok. 80km/h, co jest spoko naprawdę. Każdy bieg to osobna historia, można jechać spokojnie i przy 80 wbić 6 i mieć święty spokój, a można zredukować na 4 i zniknąć w oddali :)
~właściciel Kianki
Kombi 1.6 CRDi 128KM 94kW
Wszystko ok. Działa. Przy 6-cio biegowej trochę krótka jedynka. Na 6 to tylko autostrada. Podpowiedzi o zmianie biegów na wyświetlaczu to jakieś nieporozumienie (jak wszystko co na siłę wdraża unia).
~Maciej j
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Lekkie problemy by czasem znaleźć właściwy bieg... ale po pewnym czasie nie ma już żadnych problemów, kwestia przyzwyczajenia. Trzeba się trochę odzwyczaić nawyków ze starego samochodu.
~Adrian
Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW
Ma krótkie przełożenia, bardzo dobrze radzi sobie w mieście ale w trasie jednak szósty bieg szybko się kończy i szuka się siódemki. Przełożenia wskakują gładko bez użycia siły.
Kia Ceed II Kombi