Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

goodspit, 11 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z wyboru. Auto jest pojemne, bardzo dobrze wykonane, wyposażone (posiadam wersję wyposażeniową L) i wyciszone przez co bardzo komfortowe. Posiadałem wcześniej auto wyższej klasy (i wcale nie jakieś szczególnie stare bo z 2005 roku) ale po przesiadce do tego nie czuję absolutnie różnicy \'klasowej\'. Jeśli ktoś nie kieruje się stereotypami, że musi być na masce gwiazda, śmigło czy pierścienie bo wszystko inne to lipa, to zachęcam do skłonienia się ku KII. Już od poprzedniej generacji Cee\'d-a (a miałem okazję zrobić nią wiele tysięcy kilometrów) widać ogromy krok na przód, przede wszystkim pod względem jakości wykonania i użytych do wykończenia materiałów. A przy tym wszystkim naprawdę świetnie wygląda ;)
Bardzo cichy i elastyczny, jak na taki moment obrotowy którym dysponuje to jest zaskakująco dobrze. Można całkiem sprawnie się przemieszczać bez szczególnego \'wkręcania\' na obroty.
Precyzyjnie biegi wchodzą, nic nie \'haczy\', przełożenia w sam raz odpowiednie dla takiego auta.
Bardzo dobrze się trzyma drogi, zawieszeni zestrojone optymalnie do tego aby dało się wygodnie podróżować ale i nie jest zbyt miękki przez co pokonywanie zakrętów jest pewne i stabilne bez zbędnych wychyłów.
Mogłoby być lepiej z widocznością do tyłu. Lusterka oprócz tego że fajnie wyglądają (ciekawy kształt) to i zapewniają całkiem niezłą widoczność. A lusterko wsteczne samościemniające po prostu uwielbiam ;)
Wszystko na swoim miejscu, łatwo się można oswoić z rozmieszczeniem wszystkich przycisków i pokręteł a korzystanie z nich jest po prostu intuicyjne
Jest w miarę ok, ale mogłoby być też lepiej w szczególności jeśli chodzi o tylną kanapę. Zapewne zdecydowanie lepiej by było z pakietem funkcjonalnym lub w wyposażeniu XL gdzie w tunelu środkowym jest dodatkowy nawiew. Przy 4 osobach w aucie w zimny dzień (jechałem przy -20) na szybach tylnych drzwi zaczął się nawet pojawiać szron... Przy tym jest dziwne odczucie że przy większej prędkości siła nawiewu się zwiększa (szczególnie na nawiewie skierowanym ze środkowego tunelu)
Tu może się trochę czepiam ale miejsca z tyłu mogłoby być moim zdanie ciut więcej i wtedy byłoby doskonale.
W aucie jest rewelacyjnie cicho, zarówno od strony pracy zawieszenia którego nie słychać nawet na wielkich dziurach jak i od strony silnika - po przesiadce z diesla często łapię się na tym że sprawdzam czy mi przypadkiem nie zgasł ;)
Po przesiadce z diesla w kwestii spalania ciągle wydaje mi się że dużo, ale wiem że się trochę czepiam bo jak na benzynę to nie jest źle. Nie przejechałem jeszcze wprawdzie zbyt wiele ale i tak nie jest najgorzej. Nic też nie mogę jeszcze powiedzieć o kosztach serwisu więc moja ocena sprowadza się na obecną chwilę tylko do spalania.
Porównywałem i testowałem wiele aut z tej kategorii cenowej w różnych segmentach, ale moim zdaniem w tej cenie z takim wyposażeniem ciężko znaleźć coś lepszego.
Absolutnie nic mi się do tej pory nie przydarzyło i oby tak zostało ;) Po zakupie zauważyłem bardzo drobną skazę na lusterku od strony kierowcy ale bez żadnej dyskusji serwis zamówił i wymienił mi wkład na nowy.
Tak jak wyżej - nic się nie dzieje i mam na dzieję że tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

7,7