Ocena kierowcy - Kia Ceed III GT

Kamil j, 4 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2019
Kia Ceed III GT 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Naprawdę świetny samochód. Daje namiastkę sportowych emocji a jednocześnie nie wybija zębów na każdej nierówności. Włączając tryb sport automatycznie pojawia się banan na twarzy. Ciężko w tej cenie znaleźć auto dające podobne emocje. Duży plus za wykończenie wnętrza, dużo miękkich materiałów i czerwonych przeszyć, które nadają sportowego charakteru.
7.3 sekundy do setki mówi dużo. Bardzo fajny silnik, który zbiera się od samego dołu. A w trybie sport to już w ogóle jazda to sama przyjemność.
Moim zdaniem to jeden z niewielu minusów tego auta. Skrzynia działa dosyć szybko ale ten mechaniczny opór przy zmianie biegów nie każdemu może odpowiadać. Na początku chciałem dać 3 gwiazdki , ale po zrobieniu 9 tyś kilometrów biegi wchodzą jeszcze sprawniej. Jeździłem Civiciem i tam skrzynia działała jednak lepiej i szybciej.
Bez zarzutów. Świetnie trzyma się drogi i nie straszne mu żadne zakręty. Masz wrażenie pełnej kontroli nad samochodem. Nawet prędkość powyżej 200 km/h nie sprawia , że auto zachowuje się dziwnie, ciągle jest przyklejone do drogi.
Jak dla mnie w kolorze Black Pearl prezentuje się pięknie i zwraca uwagę na drodze. Lakier jak we wszystkich nowych autach miękki i niewiele trzeba by zobaczyć pierwsze odpryski.
Jak dla mnie nie ma żadnych problemów z widocznością plus kamera cofania robi robotę.
Mimo sportowych foteli jeździ się bardzo wygodnie. Co prawda po pierwszym zrobieniu trasy Polska-Francja bolały mnie biodra , ale po zmianie ustawienia fotela już problem się nie pojawił a robiłem taka samą trasę później 2 razy.
Wszystko działa sprawnie. Grzeje i chłodzi jak trzeba
Nie jestem olbrzymem (175cm) więc miejsca dla mnie i pasażerów jest pod dostatkiem.
Przy prędkościach autostradowych słychać szum nadkoli, ale moim zdaniem bardziej jest to spowodowane oponami zimowymi. Zobaczymy jak będzie w lecie . Bardzo podoba mi się dźwięk silnika , brzmi sportowo jak na takie auto przystało. Przy prędkości ponad 180 km/h w trybie sport może być trochę męczący przy dłuższej jeździe ale wystarczy zmienić tryb i przestaje być głośno.
Pali sporo. Ale tego się spodziewałem kupując to auto. W mieście przy spokojnej jeździe około 9.5 litra, na trasie przy jeździe 150 km/h 9.5. Jazda do odcinki to około 14 litrów.
W tej cenie ciężko znaleźć auto o podobnych osiągach. Focus odstaje jednak osiągami, a honda wykończeniem wnętrza.
Na razie bez problemów
Za krótki czas użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 204KM 150kW [l/100km]

8,8