Lista ocen Kia Ceed III Hatchback (31) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.6 CRDi MHEV 136KM 100kW
Dolewanie ropy do oleju silnikowego to zmora w moim egzemplarzu mimo jazdy w jedną stronę min.52 km w trasie km(sporadycznie 40km z czego 60% niezakorkowanego miasta). Dopiero przy 43 tys.km wymieniono świece żarowe, wyczyścili czujniki... zobaczymy efekty. Po 3 tys km poziom oleju wzrastał ok 8-10mm. Wymiany oleju co 7 tys km(większość na koszt KIA). Wymiana paska i napinacza jako akcja serwisowa w czerwcu 2023 przy 35 tys km(mam nadzieję...
~Dżyszla
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Silnik jest bardzo oszczędny i jednocześnie charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Bez problemu można utrzymywać prędkość i przy 1400obr/min na V czy VI biegu, aczkolwiek w takich sytuacjach czuć turbo dziurę i mija chwila od momentu wdepnięcia pedału w podłogę do uzyskania pełnej mocy. Natomiast nie odczuwa się tego na pierwszym biegu tak bardzo, jak w innych samochodach - chyba przełożenie jest znacznie niżej, dzięki czemu prawie...
~gto73
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
100 koni mechanicznych niestety tylko do miasta. Najsłabszy element jeżeli chodzi o jazdę w trasie. w górach przy bardzo stromym podjeździe też brakowało mocy. (Ocena może być jeszcze błędna ponieważ nie przekroczyłem jeszcze 3000obr/min co np. w trasie dawało przy ustawionym tempomacie 108 km/h). Wybór jednak był świadomy chciałem prosty silnik bez turbo to mam.
~Ehooo
Hatchback 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rewelacyjna jednostka jeśli chodzi o stosunek mocy do spalania. Średnie spalanie z prawie 30tys km to 6,9l/100km, lubię jeździć dynamicznie, więc pewnie gdyby ruszać do 100km/h w 2h i 28 minut to można by się zakręcić koło 6,4l/100km/h. Jednak pamiętajmy, że motor o bezpośrednim wtrysku nie lubi jazdy na zbyt niskich obrotach.
~lalosala
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Nie mam uwag do silnika. Jedzie adekwatnie do parametrów, czyli moc 140 KM i maksymalny moment 240 Nm. Jest wystarczający do codziennej jazdy. Ładnie się zbiera, nieźle brzmi, nie słychać go przesadnie w środku. Nadaje się na trasy, kawałek Europy objechał z czterema pasażerami na pokładzie. ;) Spalanie w normie...
~Karol
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
1.4 100KM - do miasta, na co dzień i w trasę ten silnik daje radę. Zdecydowanie bliżej mu do spokojnej i ekonomicznej jazdy. Chcąc pojeździć dynamiczniej musimy trzymać na wyższych obrotach rzędu 3-4k, bieg 3-4 i też sobie radzi. Wyprzedzanie w trasie dłuższego zestawu wymaga przemyślanego ruchu i odległości.
~Krzysztof
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Super 4 cylindry, podobna kultura pracy co w focusie 1.5 ecoboost 150KM, no i ten pomruk na zimnym i przy 1500obr. Spokojna kultura pracy. Moc i moment w zupełności wystarczą, wg lepszy od 1.6 200KM tam denerwuje mnie głośna praca tłumika.
~Nair
Hatchback 1.6 CRDi MHEV 136KM 100kW
Silnik z wadą! Unikać jak ognia. Problem z napinaczem paska który doprowadza do poważnej awarii silnika bądź jego całkowitego zniszczenia. Plus: - bardzo oszczędny silnik - spalanie między 4-5l
~krzysiekk92
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Dla mnie wystarczajacy - 140 KM to nie Ferrari ale zbiera się dobrze. Turbina i bezposreni wtrysk. Więcej nie trzeba pisać. Nie ma porownania z silnikami wolnossacymi o podobnej pojemności.

Usterki Kia Ceed III

Kia Ceed III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~klient
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Awaria po przejechani 300 kilometrów, laweta i na razie 3 tydzień naprawiają w serwisie. Temperatura silnika dochodzi do 130 st, wada fabrycznego odlewu głowicy silnika. SZOK
Kia Ceed III Hatchback