Ocena kierowcy - Kia Ceed III Hatchback

Kamil, 5 lat temu
Silnik 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Kia Ceed III Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę prowadzi się świetnie.
Inne : Jakość wykonania mi się bardzo podoba
Jest to moje pierwsze nowe auto, więc nie mam porównania do innych. Z rzeczy które bardzo przypadły mi do gustu to układ jezdny, oświetlenie, jakość wykonania wnętrza i system multimedialny. Najwięcej zastrzeżeń mam do skrzyni biegów. Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony.
Silnik jest bardzo dynamiczny, dobrze reaguje na pedał gazu, kultura pracy jest bardzo wysoka, Silnik przy normalnej jeździe jest praktycznie niesłyszalny.
Skrzynia manualna bywa mało precyzyjna, czasem bieg nie wchodzi tak jak powinien, szczególnie wsteczny. Jak dla mnie również jest "zbyt krótka". 6 bieg wrzucamy przy 70km/h! w mieście jeżeli chcemy jeździć oszczędnie to trzeba naprawdę często zmieniać biegi.
RE-WE-LA-CYJ-NIE . Auto trzyma się drogi świetnie, a w połączeniu z asystentem pasa ruchu momentami przestajesz myśleć że kierujesz, Auto samo wybiera optymalny tor jazdy, jak trzeba dokręci kierownicą. Nie jestem raczej osobą która bawi się w wyścigi na drodze ale mam wrażenie, że z tym zawieszeniem mógłbym próbować ;)
Lakier piękny ale jak powszechnie wiadomo w nowych autach - nieszczególnie trwały. Po 2400 km i 3 myciach bezdotykowych już widać drobne ryski. Rant drzwi nie przetrwał również delikatnego dotknięcia o betonowy bloczek.
jak dla mnie nie ma problemów, do tyłu kamerka cofania załatwia sprawę, jest dość szerokokątna, lusterka ok, jak oglądam się za siebie żeby zobaczyć coś w tylnych bocznych szybach to w zależności od ustawienia przednich siedzeń czasem trochę więcej mogło by być widać. Do przodu bardzo dobra widoczność.
Wszystko na miejscu, nie ma zbyt wielu przycisków co uważam za zaletę, pokrętła na miejscu, kierownicę bardzo fajnie się trzyma, bardzo wiele rzeczy można zrobić za pomocą przycisków właśnie na kierownicy. Stacja multimedialna mega przejrzysta, łatwa, intuicyjna. Bardzo duży zakres regulacji foteli zagłówków i kierownicy. Sam fotel bardzo wygodny. trasa 500 km nie była problemem, wysiadłem można śmiało rzecz wypoczęty. Jedyna rzecz do której można się przyczepić to brak regulowanego podłokietnika w mojej wersji wyposażenia - dla mnie jest za krótki.
Klima działa bardzo dobrze, ogrzewanie jeszcze lepiej- robi się naprawdę szybko cieplutko. Szyba nie paruje ani trochę, Ogrzewanie szyby przedniej radzi sobie z lodem natychmiast. Jedyny minus to brak szyby solarnej - Na dworze zimno a promienie skupiające się na szybie mocno grzeją, a jeśli się ma ciemne ubrania to już w ogóle robi się się gorąco.
Z przodu czuję się bardzo komfortowo. przy moim wzroście 1,8m nie ma żadnych problemów żeby osoba dorosła z tyłu za mną usiadła, biegać nie będzie mogła ale spokojnie jest miejsce na komfortową podróż. Trzy osoby dorosłe z tyłu to słaby pomysł szczególnie jeśli ktoś będzie miał kilka kg nadwagi.
silnik bardzo dobrze wyciszony ale nad bagażnikiem i tylnymi nadkolami będę musiał popracować latem.
Na razie żadnych.
Bardzo dobra jakość wykonania wnętrza, Cena niższa w porównaniu z podobnym wyposażeniem u konkurencji.
Auto nowe
Auto nowe