Ocena kierowcy - Kia Ceed III Hatchback

Silnik 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Kia Ceed III Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wielowahacz z tylu robi robotę
Samochód godny polecenia. Co prawda to moje pierwsze całkiem nowe auto, ale miałem okazję jeździć kilkoma innymi modelami konkurencji i KIA przypasowała mi najbardziej. W ciągu 2 tygodni urlopu zrobiliśmy w różnych warunkach prawie 4000 km dlatego ocena będzie rzetelna. Test zdany pozytywnie.
Dla mnie wystarczajacy - 140 KM to nie Ferrari ale zbiera się dobrze. Turbina i bezposreni wtrysk. Więcej nie trzeba pisać. Nie ma porownania z silnikami wolnossacymi o podobnej pojemności.
Bardzo dobrze zestrojone przełożenia. Samochod przyspiesza sprawnie i rozsądnie pali. Niestety praca lewarka czasami drażni. Wsteczny niekiedy nie wchodzi. Idealnie nie jest ale nie ma dramatu.
Samochód ardzo pewnie się prowadzi. Opony 17" z wielowahaczem z tylu. Czuć pewność podczas szybszych zakrętów.
Jest ładna moim zdaniem. Nie dokonać wiem co można tutaj napisać =)
W kazda strone jest bardzo dobrze, do tego pomaga kamera cofania. Opcja w wyższych wersjach.
Wnetrze eleganckie, obsługa intuicyjna, wszystko pod ręką. Można się poczuć jak w domu i wszystko jest jakby na swoim miejscu. Mnie to bardzo odpowiada.
Nie mam żadnych uwag. Klima chłodzi jak wściekła... na prawdę
Mam 193 cm wzrostu - mogłoby być więcej miejsca za kierowcą, ale nie wszyscy mają po 2 metry. Do Octavi brakuje ale jest lepiej niż w Focusie i Megance. Sprawdziłem. Jak na kompakt raczej standardowo za to bardzo ustawimy bagażnik.
Tak jak w segmencie kompaktów- do 140 jest bardzo cichutko potem już głosniej. Przy normalnej jeździe jest komfortowo. Nie spodziewajcie się że ładując 190 autobana będzie cisza bo to nie ta klasa pojazdu.
Bardzo małe spalanie. Ceny części raczej też nie zabijają bo to popularny samochód. Przy nowym modelu ciężko stwierdzić jakie będą koszty napraw. Ceny przeglądów raczej standardowe.
Ladna karoseria i pieknie wykonczone wnetrze. Siedza w tym aucie ma sie poczucie jakosci. Nanprawde porzadny woz. Moja to wersja L z pakietem Business Line, ma juz wszystko co potrzeba - jest przy tym dużo tańsza niż podobnie wyposażony Focus który jest głównym konkurentem tego zacnego Koreanczyka.
Model na razie prawie nowy więc ciężko stwierdzić. Czas pokaże
Jak wyzej ^^ nowy model. Jezeli cos wyjdzie dam znac. Na razie na forach cisza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-GDi 140KM 103kW [l/100km]

6,2