Lista ocen Kia Ceed III Kombi (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Pisałem w pierwszej opinii, że skrzynia idealnie zestopniowana z silnikiem, dalej jest to prawdą, ale z czasem zauważyłem, że przy jeździe w korkach zaczyna delikatnie poszarpywać. Po zasięgnięciu informacji na forach i w serwisach, okazuje się, że skrzynie te mają pewną wadę fabryczną, mianowicie padające sprzęgła, które prędzej czy później są wymieniane na gwarancji. Najbardziej narażone są auta, które jeżdżą głównie po mieście. Ja w 80%...
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
7 biegowy automat DCT, idealnie współgra z silnikiem. Mam wrażenie, że skrzynia czyta mi w myślach i przy każdym naciśnięciu pedału gazu robi dokładnie to co ja chce. Nie jest to wyjące CVT, przy spokojnej jeździe zmienia biegi praktycznie niezauważalnie, przy dynamicznej redukuje kiedy trzeba. Do dyspozycji mamy tryb manualny i łopatki, chociaż ja osobiście raczej nie będę używał. Z kickdowna skorzystałem póki co raz, jest moc.
~Daniel
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Generalnie manualna skrzynia dobra i precyzyjna, ale denerwujące jest to że ruszając (np w korku) z prędkości ok 5-10 km/h trzeba wrzucać jedynkę, bo na dwójce strasznie szarpie - co ciekawe miałem okazję przejechać się poliftem z tym samym silnikiem, i tam to zjawisko nie występuje.
~aBe
Kombi 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Daje radę. To skrzynia dwusprzęgłowa wiec ma jej zalety i wady. Jest wystarczająco szybka ale pełzania w korku nie lubi. Na pewnie w niczym nie ustępuje dsg. A wydaje się lepiej oceniana pod względem trwałości od wspomnianej od vag.
~Wojtek
Kombi 1.4 DOHC 100KM 74kW
Skrzynia manualna. Pracuje precyzyjnie. Biegi wchodzą lekko z przyjemnym "kliknięciem". Sporadycznie pojawia się problem z "wbiciem" wstecznego, ale wystarczy wrócić do pozycji jałowej i spróbować jeszcze raz.
~Sebix
Kombi 1.6 CRDi MHEV 136KM 100kW
Wygląda bardzo budżetowo. Mała gałka, słabo wyprofilowana, źle leży w dłoni. Synchronizacja taka sobie (nie zachwyca, wręcz rozczarowuje). Ale idzie się do tego przyzwyczaić.
~Bartłomiej B
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Niska elastyczność podczas powolnej jazdy. Trzeba redukować do 1szego biegu bo na 2 szarpie. Przy przełożeniach 4,5,6 bieg bardzo elastyczna na plus.
~kt_padre
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Pierwszy automat i nie wiedziałem nawet że tak bardzo mi go brakowało :) Idealny do miasta i korków ale i przy wyprzedzaniu reaguje bardzo szybko
~qba
Kombi 1.4 T-GDi 140KM 103kW
4-5 fajna elastyczna, 6bieg moglby nieco bardziej zbijac obroty, ale nie mozna miec wszystkiego.

Usterki Kia Ceed III

Kia Ceed III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu