Ocena kierowcy - Kia Ceed III Kombi

kt_padre, 2 lata temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2021
Kia Ceed III Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021 - Oceń swoje auto
Auto dokładnie takie jakiego oczekiwałem. Przestronny kompakt który nie próbuje na siłę udawać auta premium. Silnik + skrzyna rewelacja, dużo większa kultura pracy niż w VW 1.5. Skrzynia reaguje bardzo dobrze, rozsądne spalania a 160 KM pozwala również na bardziej dynamiczną jazdę. Idealne wg mnie połączenie ekranu dotykowego z fizycznymi przyciskami. Wciąż można ustawić temperaturę pokrętłem a podgrzewanie foteli włączyć przyciskiem :) Pomimo dużej ilości przycisków na kierownicy, cały układ jest bardzo intuicyjny. Wygodne fotele (Wersja Business Line+: materiał + ekoskóra na boczkach), sporo schowków. Na plus system aranżacji miejsca w bagażniku (szyna, zaczepy i mnóstwo schowków)
Brak zastrzeżeń, nie wiem jak koreańczykom udało się zmniejszyć emisję i jednocześnie zwiększyć moc, ale zrobili to dobrze :)
Pierwszy automat i nie wiedziałem nawet że tak bardzo mi go brakowało :) Idealny do miasta i korków ale i przy wyprzedzaniu reaguje bardzo szybko
Ok
Na razie brak zastrzeżeń
Bardzo dobra widoczność na wszystkie strony
Brakuje USB na tylnej kanapie, ale poza tym wszystko ok
Pakiet zimowy - podgrzewana przednia szyba super sprawa. Troche się naszukałem podgrzewania lusterek (włącza je podgrzewanie tylnej szyby) ale jest i działa :)
Jak na kompakt bardzo ok
Mogło by być lepiej. Dosyć dużo szumów i stóków dochodzi do kabiny podczas jazdy
Na razie nic sie nie zepsuło
Z tym wyposażeniem VW i Skoda są droższe o kilkadziesiąt tysięcy, ale czy lepsze?
brak
brak