Lista ocen Kia Ceed III (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Honda na koniec dała mi mocno popalić, w paradoksalnie bezawaryjnym aucie, o które dbałem, nawet przesadnie, zaczęły się dziać różne rzeczy, od pierdółek po uszczelkę pod głowicą (która nota bene była szokiem dla wszystkich). Stąd decyzja o kupnie auta nowego. Czy się będzie psuło? Zobaczymy. Jeśli chodzi o koszty przeglądów ceeda to z tego co wiem nie są jakieś wygórowane. Natomiast co mnie najbardziej zaskoczyło to spalanie. Po...
~Dżyszla
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Jestem zdecydowanie zaskoczony pozytywnie spalaniem. Porównując ponownie do mojej starej i30 (109KM) spalanie potrafi być niższe pomimo większej mocy i lepszej dynamiki. Duża zasługa w tym szóstego biegu, ale rozsądne obchodzenie się z turbiną potrafi naprawdę dać oszczędności (jak i ich pozbawić, jeśli zechce się skorzystać ze 100% jej możliwości). Ponadto ogólnie Kia prowadzi przeglądy co dwa lata/30kkm, zatem co drugi rok czeka nas tylko...
~lalosala
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Tanie przeglądy w ASO, oczywiście jak na ASO. Wymiana oleju z filtrem - okolice 400-450 zł, gdzie w salonach innych producentów wołają po 700-800 zł. "Duży" przegląd po 30/60k km to ok. 800-850 zł więc bardzo przyzwoicie jak na ASO. A przynajmniej tak było w latach 2019-2022. ;) Jeżeli chodzi o spalanie. Miasto: 7-11 litrów, w zależności od warunków. :D Autostrada 140 km/h: ok. 7,5 L/100. Jazda drogami krajowymi: niewiele ponad 5 L/100. Moje...
~gto73
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Przebieg przez 3 tyg. 1500 km. Trasa 350 km w jedną stronę i powrót pozostałe km w promieniu 3-10 km od domu czyli trasy krótkie. Na dzień dzisiejszy spalanie średnie od początku 6.9 l/100. Z zastrzeżeniem że przez ten czas nie przekroczyłem 3000 obr/min. Koszt wymiany oleju i filtra po 2000 km pytałem w serwisie 270 zł do zaakceptowania
~Krzysztof
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
W mięsie potrafi spalić w korku nawet i 10L, tym wyższy przebieg tym udaje się obniżyć zużycie paliwa. Średnie zużycie na fystanie 7tkm to 7.1L W trasie zależy od prędkości między 6,1L przy 120km/h a przy 140km/ ponad 7,5-8L. Jadąc spokojnie na odc ok 15km max 90 km/h potrafi spalić 5,6L
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Pierwszy przegląd przede mną. Natomiast jeśli chodzi o koszty paliwa to dalej jestem zachwycony. Fakt, faktem, że w zimę spala nieco więcej. Ale 7.2 litra na trasie, bez oszczędzania, 5 osób, bagaże i boks na dachu to uważam na świetny wynik.
~AdamWalter
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Trzeba zrezygnowac z myjni automatycznej na rzecz recznej. Plastiki "piano black" te odblaskowe latwo sie rysuja i trzeba uzyc albo folii albo dobrej polerki. Grill przedni ciezko sie myje - taki ezor plastra miodu.
~Albert Stępień
Kombi 1.6 CRDi 136KM 100kW
Po pierwszej (na życzenie klienta) wymianie oleju silnikowego stwierdzam rabunek na usłudze - za pracę w granicach 20min. 200 zł to przesada. I nie rekompensuje tego mycie nadwozia... Na pocieszenie - inne marki biorą podobnie.
~lukaszfd
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Bardzo mało pali. Normalna jazda międzymiastowa to 5,5 l. Ekspresówki 120-140kmh to 6,5 l. Miasto 7 l. Koszty przeglądów w ASO znośne. Wymiana oleju 600 zł. Duzy przegląd około 1200 zł.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed III
5,7
7,3
~Miszka
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Mogę tylko powiedzieć, że trzeba bardzo często odwiedzać myjnie, ale cóż - taki mamy klimat. Po za tym, myślałem, że spalanie będzie troszkę mniejsze, ale tragedii nie ma. Koszt przeglądu KIA ok. 600 złotych.