Lista ocen Kia Cerato Hatchback (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Nie narzekam w mieście Warszawa z klimatyzacją w korkach wynosi spalanie 7.5-8l natomiast w trasie ostatnio osiągnąłem wynik 6l z klimatyzacją na wakacje. Z tym że uprzedzam, jeździłem spokojnie ok 100-110 km/h podczas wyprzedzania szybciej, ale wakacje są po to żeby odpocząć i wyluzować siętak więc szybciej nie potrzebowałem jechać. A i samochód był cały załadowany bagażami, z tyłu nikt się nie zmieścił:D
~Paweł z Leszna
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Paliwo przez całe 140 tys km idzie 10% powyżej katalogu tj. miasto lato 7,5 zima 9,1/ trasa 6,7 i wpływu sezonu nie zauważyłem. Ceny przeglądów przeciętne średnio 650-700zł, ale wszystkie robione książkowo w autoryzowanym serwisie KIA Rakowski w Lesznie. Napraw nie było, bo przez 7 lat, oprócz żarówek, nic się nie zepsuło.
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Ceny części są bardzo tanie (rozrząd najwyższej jakości 260PLN, pompa wody 140PLN, komplet sprzęgła 320). Spalanie jest większe o 1L/100km od kompaktów 1.3/1.4 ale to inna klasa samochodu (Cerato jest cięższe o ponad 250kg od civica 6 więc nie dziwne)
~Raptor
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Przy ekonomicznej jeździe auto spala minimalnie od 4,5 do 6. Jeżdżąc agresywnie w trasie ok.5 a w mieście do 8. Auto po gwarancji więc wymiana części i oleju we własnym zakresie (tanio) - ale tylko klocki, olej, filtry bo reszta OK!
~Bartek88
Hatchback 2.0 i 16V 143KM 105kW
Spalanie jest dość wysokie a to dlatego, że silnik nie jest nadmiernie wzmocniony i potrzebuje nieco więcej paliwa by wykarmić 143 "kucyki", części łatwo dostępne w rozsądnej cenie.
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
to według mnie największy minus auta, podzczas dynamicznej jazdy potrafi ono \"zeżrec\" trochę benzyny, ale jeśli wie sie jak nim jezdzic nie powinno ono stanowic problemu
~Mark
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
spalanie jak na taki samochód w normie części podstawowe w bardzo dobrej cenie , jak na ten bezawaryjny przebieg koszty utrzymania minimalne .
~Jan G.
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Pod względem zużycia ropy nie jest to co prawda oszczędne TDI, ale jest OK. Naprawy?-ten samochód jest naprawdę prawie bezobsługowy
~siggis@interia.eu
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
zużycie paliwa w normie, zależne od sposobu jazdy miasto 7-8, trasa 6,1 - 7, przeglądy zależnie od serwisu ale taniej niż renault
~loozack
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Ceny części nie odbiegają specjalnie od konkurencji, choć nie zawsze są dostępne od ręki.
Kia Cerato Hatchback