Lista ocen Kia Cerato Hatchback (32) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Silnik ma świetne opinie, dużo o nim wiedziałem przed zakupem. Wszyscy chwalą że jest to bezproblemowa jednostka. Nie jeździłem dużo bo dopiero kupiłem ale wierzę że nabyłem zadbany egzemplarz. Wiele osób się czepia że dużo pali ale prawda jest taka że jest montowany w samochodach o większej wadze niż civic czy inne kompakty więc nie ma opcji żeby palił mniej. Jedyny minus jaki w nim widzę to przełożenie napędu drugiego wałka rozrządu poprzez...
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik te 2.0 CRDi to fajny silniczek, niestety 112 koni to nie jest za dużo. Autko fajnie się zbiera podczas wyprzedzania nie wyczuwa sięturbodziury, tylko czasem jak \'zawyży się bieg\' to strasznie pracować zaczyna, no ale to miałem tylko wtedy kiedy patrzyłem co ten silniczek potrafi i testowałem go troszkę w różnych warunkach. Ogólnie myślę jedna że jak by miała 130 koni to by było lepiej. Zastanawiałem się nad tuningiem, ale powiedziano...
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
dość elastyczny silnik, czasami zbyt głośny ( z zewnątrz przypomina troche Diesla), niekiedy odnosze wrażenie że przydałby się 6-ty bieg gdyż już przy 120 km/h wchodzi na 4000 obr/min i wydaje sie ze \"piatka\" nie wystarcza a moja max predkość to ok 165-170 km/h
~Notoco
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik okazał sie dość niezawodny - nigdy nie zawiódł. Mial problemy z odpalaniem , szczególnie w zimie. Jak tylko temp spadała w okolice zera natychmiast pojawiały sie problemy. Przypuszczam ze gdzie jakiś czujnik głupiał od temperatur.
~loozack
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Dynamiczny, oszczędny, o wysokiej kulturze pracy silnik. Trzeba pamiętać, aby w zimie koniecznie dolewać do ON uszlachetniacz zimą bo lubi mieć problemy z pracą w temperaturze poniżej -10 stopni.
~Bartek88
Hatchback 2.0 i 16V 143KM 105kW
Mocny ale niewyżyłowany silnik 2.0 DOHC 16v zapewnia wspaniałą moc a z drugiej strony nie sprawia problemów jako jedna z prostszych konstrukcji benzynowych.
~Jan G.
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik dobrze dobrany do samochodu (waga samego pojazdu prawie 1400kg!!!), elastyczność silnika bardzo dobra (ciągnie od 1600obr, a wciska w fotel od 2000obr)
~Raptor
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Silnik ładnie ciągnie po przekroczeniu 1700obr, bez fajerwerków, ale sprawnie przyśpiesza niezależnie na jakim biegu
~ezp1@wp.pl
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Trochę głośny zimą po uruchomieniu, potem nawet bardzo cichy o charakterystyce zbliżonej do benzyny, dziura pomiędzy 2 a 3 tysiące.
Dziennik kosztów dla Kia Cerato Hatchback
8,3
~Piotr
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Silnik ekonomiczny małe spalanie. Moze tylko troche za duzo oleju między przebiegami.
Kia Cerato Hatchback