Lista ocen Kia Cerato (43) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Standardowe usterki to rdzewiejące nadkola tył (miałem robione w DE, sprawdzałem miernikiem). Na blachę niektórzy narzekają a u mnie podłoga perfekt , progi perfekt. Jedynie przednie sanki silnika są podrdzewiałe (bez dziur, po prostu brązowy nalot) ale to stanard, w każdym japończyku/koreańczyku tak jest. Oprócz tego klamka tylnej klapy nie odbija ale to nie jest wielki problem (mechanizm rdzewieje, żeby tylko takie problemy miały samochody...)
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
60 000 km przebiegu z czego ja zrobiłem 35 000 i jedzyne usterki jakie miałem to zawieszona szczęka na lewym tylnym hamulcu (koszt naprawy: 100 funtów) oraz poluzowana sprężyna podciągająca pedał hamulca czego skutkiem było samoczynne zapalanie się światła stopu (naprawa: regulacja poziomu włacznika świateł stopu wykonana samodzielnie w 5 min)
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Jest to kia kiedyś miałe prida i nic oprócz rdzy mu nie doskwierało, a teraz również nie mam żadnych problemów, nie po prostu odpukać w niemalowane i puste (pukam sięw głowę) jest super i oby tak zostało, a już troszkę przekręciłem km przez ten rok bo ok 20000 jest git. A nie sorry żarówka mi się spaliła przy rejestracji z tyłu:p
~loozack
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Z drobnych usterek jakie maiłem do tej pory to problem z pracą silnika (zasilanie paliwem) przy temperaturach poniżej -10 stopni. Należy pamiętać o używaniu uszlachetniacza najlepiej przez całą zimę. Pozostałe usterki dotyczyły niefabrycznego wyposażenia.
~kufel112
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Nowe auto więc nie mogę się wypowiedzieć. Na prawie rok użytkowania ...... NIC się nie zepsuło. Kupiłem jak miało 25 tyś na blacie.... teraz ma 39 tyś na blacie i.... wymieniłem płyny i filtr powietrza i pyłkowy.... no i pióra wycieraczek... i to tyle:)
~Artur
Sedan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Przez ro przejechałem blisko 52 tysiące km, wymieniając jedynie płyny i części eksploatacyjne!!! Nic w nim się nie dziej. Przypomina mi trochę Toyotę 1,8D z lat 80/90, a to był "wół roboczy"
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
- odklejona uszczelka boczna szyby czolowej - skutecznie przyklejono w ASO na gwarancji, - uszkodzony element wydechu (kolnierz) - naprawa platna, - notoryczne problemy z odgrzybieniem klimatyzacji.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Ogolnie OK. Na wybojach postukuje zamek schowka po stronie pasazera. Serwis podczas montazu radia pokaleczyl (prawdopodobnie zwyklym srubokretem) czesc konsoli srodkowej. Amatorszczyzna...
~Bartek88
Hatchback 2.0 i 16V 143KM 105kW
Łączniki stabilizatora z przodu wraz z gumami stabilizującymi przód i tył ale wiadomo nie od dziś jakie drogi mamy w Polsce szczególnie problem odczuwalny jest po zimie.
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Auto mnie nie zawiodlo. Jezdze nim od przebiegu 16 tys - 46 tys, czyli 30 tys bez zadnej usterki (poza owym pukaniem w zawieszeniu, ale to traktuje jako poklosie polskich drog)