Lista ocen Kia Cerato (35) - Ergonomia

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
No z ergonomią jest na 5, wszystkie przyciski pod ręką, klimatyzację mam automatyczną, tak więc włączam tylko auto i samochód sam dba mi o utrzymanie żądanej temperatury:D leniwy jestem więc nie bawię się w kręcenie:D przęłączniki przy kierownicy również są dobrze umiejscowione i posługiwanie się niemi nie nastręcza żadnych problemów. Uchwyty na napoje w drzwiach, przy skrzyni biegów, a także z tyłu dla tylnuych pasażerów jest przydatne, fajne...
~Marcinos
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Nie jest to Cee´d niestety - plastiki są niestety "chamskie" ale można się przyzwyczaić. Wersja EX z wbudowanym panelem radia i innych nowinek technologicznych wygląda lepiej. Plastiki nie trzeszczą ale ich dotyk czasami odstręcza....Lampka wew. umiejscowiona na środku podsufitki jest raczej przeznaczona dla pasażerów siedzących z tyłu, niż tych z przodu. Fatalne fotele - podczas zakrętów spada się z siedziska, a o oparciu głowy o zagłówek...
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
bardzo wygodne siedzenia ( a mam porównanie np. z megane z tego samego rocznika) nawet po trasie 1000 km w ciągu 11 godz z trzema postojami zza kierownicy wysiadłem jak po krótkiej przejażdżce, siedzenia z tyłu również bardzo dobre + dużo miejsca na nogi. wWszystkie przełączniki pod ręką, duże i czytelne, a do tego sporo schowków np. na okulary w suficie, dwa w podłokietniku oraz uchwyty na napoje z tyłu, siedzenie kierowcy regulowanie w...
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Było by doskonale gdybym miał wersję z regulacją wysokości foteli. Tak to mogę stwierdzić że jest bardzo dobrze. Super schowek na okulary w podsufitce, dobrze zaprojektowany system oświetlenia (w brzegach drzwi po oświetleniu), podłokietnik z dwoma schowkami, dobrze widoczne zegary, wszystkie przełączniki blisko rąk. Czego chcieć więcej.
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Nie mam nic do zarzucenia. Wszystko na swoim miejscu, podlokietniki dla mnie spasowane idealnie (wreszcie nie bola ramiona), kierownice i fotel mozna dobrze wyregulowac, plecy nie bola. Wskazniki czytelne, intuicyjne, tam gdzie trzeba. Otwieranie bagaznika nie wajcha tylko guziczkiem, to raczej zaleta niz wada. Dla mnie bez zarzutu.
~Aqua
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Wszystko tak jak powinno być. Przyciski czytelne i dobrze rozmieszczone (a mam najbogatszą wersję). Ponadto schowek na okulary nad lusterkiem wstecznym, czego nieraz brakuje w trzy razy droższych samochodach. Dobrze umiejscowiona między przednimi fotelami podwójna wnęka na napoje. Dobry podłokietnik.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Przyrzady rozmieszczone ergonomicznie i opisane w odpowiedni sposob. Siedzenie kierowcy z wyraznym podparciem ledzwiowym, co powoduje, ze aby oprzec glowe na zaglowku, trzeba sie wyprezyc. Ale fotele sa wygodne
~Paweł z Leszna
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Brak sterowania w kierownicy. Poza tym pokrętła i przełączniki bardzo wygodne i łatwo dostępne. ustawienia fotela dobre, brak regulacji w odcinku kżyża. Tylna kanapa komfortowa.
~kufel112
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
No i tu mi się podoba.... Ja nie jestem zwolennikiem samochodu z kokpitem samolotu...W cerato jest wszystko pod ręką. Intuicyjnie sięgam i znajduję to co chcę.
~raf-ber
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Przełączniki solidne i przyjazne, rozplanowane wszystko intuicyjnie i czytelnie. Można się zastanawiać czemu to coś co nazwano "komputerem pokładowym" nie pokazuje spalania.